Veterani: Đelekovčani protiv Jadran-Galeba za potvrdu prvoga mjesta

U derbi-utakmici Prve ŽNL veterana nogometaši Osvita iz Đelekovca slavili su na gostovanju kod trećeplasiranih Križevčana rezultatom 2:4 i tako napravili ogroman korak prema osvajanju prvog mjesta. Da su slučajno Đelekovčani izgubili, rasplet prvenstva bio bi dodatno zakompliciran, no Đelekovčani su nam ipak priuštili nešto manje stresa u nikad zanimljivijem raspletu županijske lige veterana.

Đelekovčani su bili bolja momčad. Poveli su 0:2 u prvom dijeli golovima Vagjunca iz penala u 4. minuti i Matije Markušića u 14. minuti. Na 0:3 u 53. minuti povisio je svojim drugim golom Vagjunec. Križevčani su smanjili na 1:3 preko Miklečića iz bijele točke i opasno se približili Đelekovčanima na 2:3 zgoditkom Grileca u 74. minuti. Utakmicu je riješio golom za 2:4 Matija Markušić. Drugoplasirani Herešinčani slavili su nad nekompletnim Drnjančanima 7:2. Za Osvitom zaostaju bod, a tako bi trebalo ostati i nakon posljednjeg kola u kojem Đelekovčani kod kuće dočekuju pretposljednji Jadran-Galeb, Herešinčani gostuju kod osmoplasiranog Starigrada. Za Radnik su igrali Pengov, Petračija, Majdak, Tukša, Skalički, Zemljak, Kemenović, Ostojić, Drčec, Jakopović, Korlat, Bošković, Švagelj, Buđa, Nikšić, Miklečić, Grilec, Dugina i Podolski, a za Osvit Vrdoljak, Pavlek, Đuranek, Lončar, Celiščak, Mraz, Stipić, Havaić, Međimorec, Hača, Đuranek, Dlaka, Fičko, Marko i Matija Markušić, Mraz, Sović i Vagjunec.

Prva ŽNL veterana, 17. kolo

Radnik – Osvit 2:4, Omladinac – Tomislav 7:2, Podravac – Starigrad 1:1, Graničar Đ – Miklinovec 1:2, Jadran-Galeb – Mladost KP 1:1

1. Osvit       17     12     2       3       52:27 38

2. Omladinac        17     12     1       4       67:24 37

3. Radnik KŽ       17     10     4       3       44:16 34

4. Graničar  17   10     1       6       42:31 31

5. Tomislav 17  8       4       5       36:29 28

6. Mladost KP      17     6       4       7       28:31 22

7. Miklinovec       17     6       4       7       24:33 22

8. Starigrad 17     4       4       9       20:30 16