VETERANSKI NOGOMET Drnjanci u posljednjim trenucima slavili nad Jadran-Galebom

Matija Jagarinec, napadač veteranske momčadi iz Drnja u jučerašnjem dvoboju posljednjeg susreta petog kola Prve ŽNL veterana, donio je pobjedu svojem Tomislavu na gostovanju u Koledincu. Drnjančani su u vrlo zanimljivoj utakmici slavili nad Jadran-Galebom 2:3.

Slavlje nakon vodećeg gola Matije Jagarinca

Sve je počelo dobro za igrače Tomislava. Poveli su golovima Jagarinca u 3. i Šamonika u 18. minuti. No, onda su domaći napravili rošadu u svojim redovima. U dres se skinuo čuveni slavenaš Danijel Radiček koji je s ograde ozlijeđen promatrao kako njegova momčad olako prima golove. Njegovim ulaskom drugi negdašnji prvoligaški igrač još čuveniji varteksovac i negdašnji igrač Rijeke Zoran Ivančić mogao je zaigrati naprijed, njemu mnogo prirodnijoj poziciji od klasičnog veteranskog stopera. Stvorilo je to dosta problema Drnjančanima koji su iz pogreške primili gol u 37. minuti za 1:2. Strijelac je bio Dubravko Slatina.

Trener Tehnike-Koprivnice i igrač Jadran-Galeba Tomo Čiković imao je navijače

Još više problema imali su Drnjančani u 63. minuti kada je sudac Hontić dosudio kazneni udarac za domaćina kojeg je u izjednačenje 2:2 pretvorio Zoran Ivančić. Već su Drnjančani se pomirili da će ostvariti i četvrti remi za redom i tako zaista postati veteranski ‘kraljevi remija’, no tada je, četiri minute prije kraja na scenu stupio Jagarinec koji je svojim drugim golom donio tri boda gostima.

Negdašnji igrač Rijeke i Varteksa Zoran Ivančić (desno) postigao je gol za Jadran-Galeb

Za Jadran-Galeb igrali su Kopričanec, Nemec, Gavranović, Tržec, Slatina, Kosi, Varvir, Salajec, Kovaček, Drk, Kovač, Torres, Ivančić, Čiković, N. Radiček, Krvar i D. Radiček, a za Tomislav Petrović, Galović, Bači, Medved, Jagarinec, Begić, Gaži, N. Sataić, Brunec, Široki, Fičko, Šamonik, Kaniški, Eisenbeisser i Blažeković. Požutjeli su igrači Tomislava Fičko i Blažeković. Veterani sutra i u petak igraju još jedno kolo.

PRVA ŽNL VETERANA Miklinovec – Osvit 2:1, Mladost KP – Starigrad 1:3, Jadran-Galeb – Tomislav D 2:3, Graničar Đ – Radnik Križevci 1:0, Podravac – Omladinac 0:5

RASPORED 6. KOLA: Osvit – Omladinac, Radnik Križevci – Podravac, Tomislav D – Graničar Đ, Starigrad – Jadran-Galeb, Miklinovec – Mladost KP

DRUGA ŽNL VETERANA Rasinja – Sloga 2:3, Drava NP – Zagorec 0:3, Bratstvo – Ferdinandovac 1:2, Sabarija – Koprivnica 1:0, Lipa – Močile 0:3

RASPORED 6. KOLA:Ferdinandovac – Sabarija, Zagorec – Bratstvo, Sloga – Drava NP, Lipa – Rasinja, Močile – Koprivnica