Vinko Soldo osigurao Slavenu tri vrijedna boda u snježnoj Gorici

Prošli put Gorica i Slaven Belupo u Velikoj Gorici su igrali ‘vaterpolo’, pljusak je tada potopio teren i uvjeti više nisu bili regularni. Danas je Farmaceute u Turopolju dočekao snijeg, ali je teren bio djelomice očišćen.

Odnosno, očišćeni su šesnaesterci, a sudac Ivan Bebek ocijenio je da se igrati može, s čim su se složili i igrači obje momčadi. Opcija odgode za 24 sata nije dolazila u obzir, tim više što vremenska prognoza nije bila povoljna.

Tomislav Stipić izveo je istu postavu kao i u Šibeniku prošlog petka, no na Šubićevcu se moglo normalno igrati, dok je u Velikog Gorici uvjete ipak diktirao snijeg. Kontrola lopte bila je otežana, pa je razumljivo da su obje momčadi naglasak stavile na obranu.

Gorica je imala prvu pravu priliku u 14. minuti kad je nakon ‘zimskog sna’ Slavenove obrane do prilike došao Lovrić, ali je Filipović odlično obranio njegov udarac. Dvije minute kasnije na drugoj strani tukao je Božić, blokirao Jovičić.

Malo kasnije Špikić je igrao rukom u kaznenog prostoru Gorice nakon pokušaja ubačaja Bogojevića. Sudac Bebek provjeravao je situaciju na VAR-u i procijenio da nema elemenata za kazneni udarac, vjerojatno je smatrao da je lopta napucana iz prevelike blizine da bi obrambeni igrač uspio reagirati…

A Etoundi nije baš dobro reagirao na snijegu, pa ga je Stipić zamijenio već u 35. minuti, ušao je Knöll. I bio dosta aktivniji, mora se priznati, vjerojatno se Nijemac na snijegu ipak bolje snalazi od Kamerunca.

U 43. minuti Lulić je uposlio Knölla koji je primio loptu na prsa i tukao pokraj vratiju. U nastavku opet na sceni Lulić u 48. minuti, no Kahlina je obranio, dok je Bogojević u 52. tukao pokraj vratiju.

Goran Paracki, Ivan Bebek i Kristijan Kahlina uoči utakmice u Velikoj Gorici

Koprivnički prvoligaš poveo je u 54. minuti. Iz slobodnog udarca odlično je ubacio Frano Mlinar, a Vinko Soldo iz blizine poentirao glavom, potpuno zaboravljen od domaće obrane. Situacija se pregledavala na VAR-u i bila je rubna, dojam je da su Soldo i Mudrinski bili u liniji u trenutku upućivanja lopte.

U završnom dijelu susreta gosti su se uglavnom branili čuvajući vodstvo, dok je Gorica neuspješno pokušavala probiti čvrsti koprivnički obrambeni bedem. Igralo se i šest minuta sudačke nadoknade, no rezultat se nije mijenjao, ostalo je 0:1.

Najbolju priliku imao je Lovrić u 4. minuti dodatka, ali je Filipović obranio zicer. Bila je to FIlipovićeva peta ‘čista mreža’ ove sezone, ukupno 15. na vratima Slavena.

Ovom pobjedom Stipićeva momčad popela se na peto mjesto na ljestvici te sa 17 bodova preskočila Rijeku koja ima čak četiri utakmice manje. Gorica je ostala treća s 23 boda, Slaven joj se sad približio na -6. Iznimno vrijedni bodovi za Farmaceute koji su sad uhvatili priključak s gornjim dijelom prvenstvenog poretka.

Slaven Belupo će u nedjelju u Koprivnici igrati s aktualnim prvakom Dinamom. Utakmica počinje u 15 sati.

Franck Etoundi nije se najbolje snašao na snijegu pa ga je već u prvom poluvremenu zamijenio Törles Knöll

GORICA – SLAVEN BELUPO 0:1 (0:0)

VELIKA GORICA – Gradski stadion. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

GORICA (4-2-3-1): Kahlina – Doka (od 76. Mitrović), Steenvoorden, Jovičić, Čabraja – Babec, Kalik – Špikić (od 46. Dieye), Suk (od 67. Dvorneković), Lovrić – Mudrinski (od 81. Hamad). TRENER: Valdas Dambrauskas.

SLAVEN BELUPO (3-5-2): Filipović – Božić, Paracki, Soldo – Bogojević, Lulić (od 87. Jeffren), Mlinar, Glavčić (od 88. Prce), Goda – Krstanović (od 73. Boakye), Etoundi (od 34. Knöll, od 86. Van Bruggen). TRENER: Tomislav Stipić.

STRIJELCI: 0:1 Soldo (54).