Virovci u podravskom El clasicu pobijedili Picoke

Podravac je u podravskom El clasicu devetog kola Treće hrvatske lige Sjever pobijedio đurđevački Graničar 2:1. Picoki su u 13. i 17. minuti stvorili dvije izgledne prilike, a u oba navrata Jan Fusić se nije uspio upisati u listu strijelaca. U 24. minuti nakon ubačaja Belobrka Sabol je zatresao mrežu, ali je pogodak poništen zbog zaleđa. Najbolju priliku u prvom dijelu Virovci su imali u 45. minuti kad je Hrvoje Hrženjak neometan s 15 metara pogodio blok. U 57. minuti Đurđevčani su šokirali Virovce. Palaić je zavrnuo loptu na drugu vratnicu gdje je sam ostao Sabol kojem nije bilo teško zabiti za 0:1. Samo tri minute nakon toga Kovačić je izbio sam pred Pecikozića koji je bravuroznom reakcijom spriječio izjednačenje. Spasa za Picoke nije bilo u 79. minuti kad je Kovačić ponovno pobjegao svom čuvaru i drugi zicer pretvorio u 1:1. Pobjednik je odlučen u 82. minuti u kojoj je dubinska lopta prošla do Hrženjaka koji se sjurio u kazneni prostor i točno naciljao lijevi kut za konačnih 2:1.