Visok poraz Koprivničanki u Györu, nakon dobrog prvog poluvremena nevjerojatan pad u nastavku

Podravka Vegeta gostovala je danas u Györu u utakmici 2. kola skupine B Lige prvakinja. Domaćin je bio veliki favorit, s koeficijentom 1,01 na pobjedu, to je na kraju i opravdao, ali je otpor Koprivničanki slomio tek u drugom poluvremenu. Konačni rezultat bio je 43:28, poluvrijeme 17:16.

U prvih 30 minuta hrvatske prvakinje ostavile su odličan dojam pred smanjenim kapacitetom Audi Arene u Györu. Iako su primile čak 17 pogodaka, uspjele su ih i postići 16. Posebno dobar dojam ostavila je vratarka Dumanska, raspoložene su bile i Milosavljević i Carlos.

Dejana Milosavljević u akciji // Foto: Ivan Brkić/RK Podravka

A onda potpuno druga slika u drugom poluvremenu. Zlatko Saračević je vrlo brzo u dva navrata morao pozvati minutu odmora, jer je njegova ekipa igrala kao protiv Budućnosti u prvom poluvremenu. Zaigrao je Györ čvršće i agresivnije u obrani, efikasnije u napadu, te je serijom od 5:0 prelomio susret u svoju korist.

U 50. minuti mađarska ekipa vodila je 33:20, Podravki je prijetila rezultatska katastrofa, jer obrana kao da i nije postojala, u napadu se griješilo, radile su se neshvatljive pogreške. Priliku su u završnici dobile i igračice s klupe s obje strane.

Jest, Györ je favorit broj jedan za europski naslov, a Saračević će morati pronaći način da onih dobrih 30 minuta produlji što više.

Sljedeće subote Podravka Vegeta će u Koprivnici ugostiti njemačkog predstavnika Borussiju Dortmund, bit će to ipak suparnik po mjeri. Utakmica počinje u 16 sati.