Vodeći Polet prejak za Koprivnicu: S tri komada isprašili Zelene!

Vodeći Polet iz Svetog Martina na Muri subotnjom pobjedom na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš nastavio je svoj stopostotan hod u dosadašnjem tijeku prvenstva.

S druge strane, ovo je Koprivnici drugi poraz. Nakon odličnog otvaranja prvenstva protiv Papuka, koji su na domaćem terenu svladali 5:2, sve se činilo idilično, no hladan tuš i surova realnost uslijedila je već u drugom kolu kada su nogometaši Tome Čikovića poraženi na gostovanju kod Međimurja 3:0. Međimurje je također momčad iz vrha, baš kao i Polet iz Svetog Martina na Muri čiji su nogometaši u subotnjem okršaju nadigrali Koprivnicu u svim elementima nogometne igre. Veći dio posla protiv Koprivnice igrači Poleta riješili su u prvom dijelu utakmice. Nakon 26 minuta igre strijelac za Polet bio je Nino Patafta.

Još da su s jednim golom zaostatka otišli na odmor, bilo bi dosta lakše za igru u nastavku, no koncentracija Zelenih pala je u 44. minuti kada su primili gol koji je postigao Nikola Barat. Usmjerilo je to potpuno utakmicu na stranu gostiju koji su u nastavku golom negdašnjeg prvoligaškog igrača Josipa Brezovca iz penala u 72. minuti samo potvrdili glatku pobjedu. Koprivnica sljedeće kolo ide na noge Varteksu.

KOPRIVNICA    0 (0)

POLET SMNM   3 (2)

KOPRIVNICA: Domović, Tucaković, Hlevnjak (od 53. Salajec), Lovković, Radotović (od 81. Lončar), Harambaša, Sabol, Harači (od 72. Korenika), Matoničkin (od 72. Azenić), Jambrušić (od 53. Martinčić), Tumpić. TRENER: Tomo Čiković.

POLET: Jambres, Mezga (od 86. Cindrić), Glavica (od 78. Stojko), Barat, Mesarić (od 78. Antolović), Horvat, patafta, Dodlek, Krištofić, Cimerman (od 46. Perčić), Dolovski (od 69. Brezovec). TRENER: Matija Kristić.

KOPRIVNICA – Gradski stadion. GLEDATELJA: 90. SUDAC: Matija Presečan (Potomača). POMOĆNI: Lončar (Čačinci) i Penava (Cabuna). STRIJELCI: 0:1 Patafta (26), 0:2 Barat (44), 0:3 Brezovec (72-11m). ŽUTI KARTONI: Hlevnjak, Lovković i Domović (Koprivnica); Dodlek i Dolovski (Polet).