Zaostali susret šestog kola 1.HRL Sjever: Križevčani ispustili pobjedu u zadnjim sekundama

U subotu je u Čakovcu odigran zaostali susret šestog kola 1.HRL Sjever u kojem su snage odmjerili rukometaši križevačkog KTC-a i momčad iz Čakovca. Križevčani su u posljednjim sekundama ispustili minimalnu prednost i na sreću domaćina uzeli jedan bod u gostima.

Obje su momčadi sjajno otvorile utakmicu na čakovečkom parketu, no dečki Dalibora Sokača predvođeni raspoloženim Perajicom nametnuli su svoj tempo igre domaćinima. Igralo se gol za gol do kraja prvog dijela, a gosti su na predah otišli s minimalnom prednošću od jednog pogotka (12:13) ne iskoristivši posljednji napad.

U nastavku utakmice ponovno smo gledali ravnopravno nadmetanje pred praznim tribinama sportske dvorane u Čakovcu. Križevčani su u prvim minutama drugog dijela spojili dvije sjajne akcije i otišli na +3 (12:15). Bila je to ujedno i najveća prednost križevačkih rukometaša koji su do posljednje minute držali konce utakmice u svojim rukama.

Ipak, domaćini se nisu predali i uz malo sportske sreće obranili posljednji napad raspoloženih Križevčana koje su centimetri dijelili od sigurne pobjede. Lopta se od vratnice odbila u ruke Čakovčana koji su imali posljednju priliku za izjednačenje. Četiri sekunde do kraja Juranić je pobjegao križevačkoj obrani i pospremio loptu za konačnih 25:25. (ds)