ŽUPANIJSKI KUP: Ferdinandovčani slavili u Legradu, Kunovčani preokrenuli i dobili Tehničar

Odigrane su prve dvije utakmice prvih utakmica četvrtfinala Županijskog nogometnog kupa. Dobrog nogometa nije nedostajalo. U Legradu su jučer nogometaši Ferdinandovca slavili 0:4, a danas u prijepodnevnom terminu igrači Bratstva slavili su nad favoriziranim Tehničarom iz Cvetkovca 2:1.

Slavlje Ferdinandovčana nakon gola

U Legradu je priča bila prilično jednostrana, no početak utakmice bio je dosta ujednačen, čak s laganom inicijativom na strani domaćina. No, dopadljivom igrom i strpljivošću Ferdinandovčani su u, za Graničar vrlo nezgodnoj 42. minuti, stigli do vodstva golom Đipala. U drugom dijelu Legrađani su se otvorili kako bi pokušali iznenaditi. Ostavilo je to dosta prostora Ferdinandovčanima koji su poveli 0:2 golom Fučeka u 55. minuti. Dvije minute kasnije dogodio se najljepši trenutak utakmice i eurogol Jurice Karana koji je dalekometnim projektilom matirao Ružića. Konačnih 0:4 postavio je Škaro u 79. minuti utakmice.

Legrađani nisu bili na visini zadatka

Za Graničar su igrali Ružić, Trupina, Štajminger, Ž. Mešnjak, Međurečan (od 59. Ivić), Baričić, Golubić (od 57. Andrić), Ledinski (od 80. Matotek), B. Mešnjak, Mikšić i Labaš, a za Ferdinandovac Peršić, Karlovčan (od 57. Jasenko), Kožar, Fuček, Bošnjak, Zvonar (od 69. Grivić), Karan (od 87. Turković), Škaro (od 80. Stankir), Carek, Đipalo (od 84. Turković) i Križanović. Požutjeli su Ledinski, Andrić i Ivić na strani Graničara, a Fuček na strani Ferdinandovca.

Navijači Ferdinandovca

Na današnjem srazu na Old traffordu u Kunovcu poveli su Cvetkovčani golom Ivana Delića u desetoj minuti utakmice. Vrlo brzo nogometaši Bratstva su izjednačili golom Mlinarića, a utakmica je bila izjednačena sve do 58. minute kada je za Bratstvo poentirao Ivan Hajdić. Rezultat se do kraja nije mijenjao. Trener Bratstva Dejan Zrinski zaradio je opomenu zbog psovanja suca u 63. minuti utakmice.

Za Bratstvo su igrali Hiržin, Blažević (od 86. Nikolić), Beljan, Čuljak, Hajdić, Bačani, Jurčić, Slijepčević, Ferenčina, Mlinarić i Horvatinović, a za Tehničar Mrmić, Belovari (od 65. Nikić), Kocijan, Džijan, Hudak, Delić (od 73. Rengel), Jambrušić, Bos, Bartolović, Jendrić i Štritar (od 80. Grubešić). Za Bratstvo su požutjeli Mlinarić, Beljan i Hajdić, a za Tehničar Bos, Delić i Kocijan.

Danas se u Imbriovcu igra utakmica između Borca i križevačkog Radnika, a u Kloštru Podravskom se igra utakmica između Mladosti i Tehnike Koprivnice. Oba susreta počinju od 18.00 sati.