prva proljetna utakmica na apašu

FOTO Rapsodija na Apašu! Slaven razbio Rudeš s četiri komada u ponajboljoj utakmici sezone

Nakon što su uzeli tri boda u Varaždinu, nogometaši Slaven Belupa došli su do punog plijena i protiv Rudeša, koji je danas gostovao na Apašu. S obzirom na stanje na ljestvici, koprivnički prvoligaš bio je favorit i tu je ulogu obranio bez većih problema. Deklasirao je Zagrepčane s visokih 4:0, uz dva gola Štrkalja te po jednog Mioča i Lepinjice.

S ova tri boda Slaven je uhvatio priključak sa sredinom, štoviše, pred vratima je borbe za Europu. Samo je dva boda iza pete Lokomotive, a četiri iza četvrtog Osijeka. Opširnije o utakmici čitajte u nastavku, a izjave aktera donosimo vam u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.

Na kraju dodajmo da u sljedećem kolu Slaven gostuje kod Hajduka.

SLAVEN BELUPO: Sušak, Pllana, Boras, Bosec (od 76. Krušelj), Štefulj, Lepinjica, Liber (od 82. Hlevnjak), Mioč (od 76. Šuto), Šakota (od 56. Šakota), Nongoh, Štrkalj (od 82. Ortiz). TRENER: Roy Ferenčina
RUDEŠ: Marković, Mrčela, Pešić, Ćorić (od 68. Špeljak), Grezda (od 68. Rešetar), Vukmanović, Aboubacar, Kovačević (od 61. Brajković), Doležal (od 61. Topić), Pasariček, Krušlin (od 76. Pavković). TRENER: Davor Mladina
STRIJELCI: 1:0 Lepinjica (39′), 2:0 Štrkalj (49′), 3:0 Štrkalj (63′), 4:0 Mioč (72′)

⏱ 1. minuta – Lopta je krenula s centra pred malobrojnom publikom. Na tribini se skupilo nešto više od 500 gledatelja, očekivalo se i više s obzirom na lijepo vrijeme i prvu pobjedu u Varaždinu…

⏱ 10. minuta – Previše uzbuđenja na terenu nema, baš kao ni pravih prilika, tek je Rudeš jednom pokušao, ali bez uspjeha. Ono što ćemo izdvojiti je travnjak, koji se zasad drži, ali bojimo se da bi nakon nekog vremena moglo biti problema

❗ 12. minuta – Prva prilika za Slaven, Boras je ostao sam na drugoj vratnici, ali udarac lijevom nogom otišao je pored gola. Nije jasno je li pucao prema golu ili je pokušao odigrati nekog na drugoj vratnici

❗ 19. minuta – Nova prilika za Slaven, koji sve više pritišće. Ovaj put tukao je Štrkalj s ruba 16 metara, ali lopta odlazi malo pored gola

📣 20. minuta – Publike možda nema puno, ali na tribini je bučno. Pojavili su se i oglasili Rudeš boysi, koji su na sasvim suprotnoj strani od kaveza, a malo pored njih su i Podravske štuke

❗ 25. minuta – Novi pokušaj Slavena, ovaj put nakon prekida. Ubačenu loptu glavom je zahvatio Pllana, ali otišla je pola metra iznad grede

❗❗ 30. minuta – Penal za Slaven, Štrkalj je povučen za dres, Zebec je pokazao na bijelu točku, no čeka se potvrda iz VAR sobe

⛔ 33. minuta – Ipak ništa od penala, nakon tri minute vječanja, Zebec je zbog zaleđa poništio svoju odluku

⚽ 39. minuta – GOOOOL! Slaven je poveo 1:0 nakon lijepe akcije. Zabio je Lepinjica na asistenciju Štefulja, koji je probio lijevu stranu

⏱ 45+3 minute – Kraj je prvog poluvremena. Slaven zasluženo vodi 1:0, dominirao je većim dijelom poluvremena i nadamo se da ćemo i na kraju slaviti tri boda. Rudeš je s druge strane prilično bezopasan

⏱ 46. minuta – Počelo je drugo poluvrijeme bez izmjena u sastavima

⚽⚽ 49. minuta – Tek što je počeo drugi dio utakmice, Slaven je povećao prednost. Zabio je Tomislav Štrkalj snažnim udarcem s 18 metara. Lopta je prošla iznad vratara Markovića

🔄 56. minuta – Prva izmjena u redovima Slavena. Umjesto Šakote u igru je ušao Caimacov

🔄🔄 61. minuta – Mijenjaju i gosti. Umjesto Kovačevića i Doležala u igru su ušli Topić i Brajković

❌ 63. minuta – Tek što su gosti napravili dvostruku izmjenu Slaven je preko Štrkalja zabio i treći gol, ali poništen je zbog zaleđa

⚽⚽⚽ 64. minuta – Ipak ne, pogodak je priznat. Iz VAR sobe demantirali su pomoćnog suca i Slaven ima veliku prednost, pobjeda je pred vratima. Bravo Slaven!

❗ 66. minuta – Samo dvije minute nakon trećeg gola u velikoj prilici našao se i Mioč. Izašao je sam pred vratara Rudeša, ali bio je previše sastrane i gosti su se ovaj put spasili

🔄🔄 68. minuta – Nove dvije zamjene u gostujućim redovima. Iz igre su izašli Ćorić i Grezda, prve zvijezde Rudeša, koje danas nisu ništa pokazale. U igri su umjesto njih Rešetar i Špeljak

⚽⚽⚽⚽ 72. minuta – Kakva rabijačina na Apašu. Slaven je zabio i četvrti! Ovaj put glavom je loptu u mrežu zakucao Mioč, a asistent je odličan Štrkalj

🔄🔄🔄 76. minuta – Dvije izmjene u redovima Slavena i jedna kod Rudeša. Uz veliki aplauz iz igre su izašli Mioč i Bosec, a ušli Šuto i Krušelj. Kod Rudeša je umjesto Krušlina ušao Pavković

🔄🔄 82. minuta – Još malo promjena kod Slavena. Izašao je jedan od junaka utakmice i dvostruki strijelac Štrkalja, kojega je zamijenio Ortiz, a novi na travnjaku je i Hlevnjak umjesto Libera

🟨 84. minuta – Tek što je ušao u igru, Hlevnjak je dobio žuti karton. Inače, prvi na utakmici, iako je Zebec ranije dvojici rudešana progledao kroz prste

⏱ 90. minuta – Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade

🔵 Gotova je utakmica! Slaven slavi veliku pobjedu, bila je ovo prava rapsodija u kojoj su gosti ostali bez prilike. Bravo za sve!