JEDVA PROTIV DAVLJENIKA Pet fulanih zicera, dva isključenja, tri vratnice i gol već zaboravljenog Pejića

Pravo je čudo da se Istra "izvukla" s tek jednim pogotkom u mreži

Autor: podravski.hr — 14.05.2018. / 17:37 Sport

Slavlje nakon jedinog pogotka protiv Istre

Nakon rezultatskog i igračkog debakla kod Rudeša (0:2) prošlog četvrtka, Farmaceuti su u ponedjeljak dočekali pretposljednju momčad lige. Ivković je morao krenuti bez Delića i Trebotića, dok su Doležal i Musa, susret počeli s klupe. Preptosljednja je to utakmica ove sezone, a posljednju će Slaven igrati već ovog petka protiv Osijeka (18.00).

Nakon dobrog pokušaja Mateija na početku utakmice i obrane Markovića koji je i ovaj put bio na pravome mjestu, s četiri izrazite prilike zaredali su domaći nogometaši. U prvoj je Ivanovski okrenuo nekoliko igrača, prevario i golmana, no tukao je lijevom nogom previsoko. Gol je bio prazan. U drugom pokušaju Ivanovski je pobjegao obrani i naletio na vrhunsko dodavanje Bouadle. I ovaj put izašao je kao pobjednik u duelu s Ćorićem no lopta je okrznula vanjski dio vratnice. U trećoj prilici našao se Puclin, no njegov udarac s 10-ak metara završio je ravno u rukama vratara. Goda je potom centrirao visoko na drugu, Ivanovski je bio najviši, no lopta je preletjela gol.

Pero Pejić zatresao je mrežu

Ivanovski je na kontu mogao imati već nekoliko komada, čak i ugroziti prvo mjesto strijelaca Prve HNL. Najbolju prigodu imao je u 50. minuti kad je Puclin prošao dvojicu i sjurio se u kazneni prostor. Bio je nesebičan i dodao samom Ivanovskom na drugoj strani koji umjesto mreže trese loptom protivničkog igrača u guzicu. Katić je nekoliko minuta nakon toga opalio iskosa s 20 metara i zatresao suprotnu vratnicu. Igrala se 75. minuta kad smo već vidjeli loptu u mreži nakon ubačaja iz kuta Slavena. Bila je gužva u kaznenom prostoru, netko je iz gužve glavom loptu skrenuo prema golu no ništa. I onda u 76. minuti Pero Pejić glavom iz blizine trese donji dio prečke, a lopta završava u mreži. Ubacio mu je Puclin s desne strane. Ono što nije uspjelo Ivanovskom iz četiri pokušaja Pejić je okrunio iz prve prave prilike. Šteta što ga je krenulo kad je već svejedno.

Nekoliko minuta kasnije još jedna vratnica. Ovaj put nakon slaloma pucao je Doležal no lopta je završila u suprotnoj vratnici. Pravo je čudo da se Istra “izvukla” s tek jednim pogotkom u mreži. Dodajmo i kako su pred kraj zbog prekršaja isključeni Puclin i Halilović. (ib)

SLAVEN BELUPO 1 (0)

ISTRA 1961 0 (0)

SLAVEN BELUPO (3-4-2-1): Marković 6.5 – Međimorec 6.5, Šarlija 6.5, Katić 6.5 – Kitanovski 5.5 (od 46. Doležal 6.5), Vidović 6.5, Arap 6 (od 62. Pejić), Goda 6.5 – Puclin 6.5, Bouadla 7 – Ivanovski 6.5 (od 90. Mladen). Trener: Tomislav Ivković.

ISTRA 1961 (4-2-3-1): Ćorić – Matas, Zgrablić, Prce, Čuljak – Halilović, Jakić (od 41. Maksimović) – Matei (od 82. Kerić), Escobar, Ottochian (od 80. Prelčec) – Roce. Trener: Darko Raić-Sudar.

KOPRIVNICA – Stadion Ivan Kušek Apaš. Gledatelja: 500. Sudac: Matoc (Zaprešić). Pomoćni: Crnčić i Stolnik. Četvrti: Bionda. Delegat: Grba. STRIJELCI: Žuti kartoni: Bouadla, Puclin, Doležal (Slaven), Grabljić, Jakić, Ottochian, Halilović, Matei (Istra 1961). CRVENI KARTON: Puclin (Slaven), Halilović (Istra 1961).

IGRAČ UTAKMICE: Selimi Boudla (Slaven Bouadla).