Podravka tijesno izgubila od jakog Rostova

Podravka Vegeta ugostila je danas u Koprivnici, u svojoj sportskoj dvorani J. S. Bepo ruski Rostov Don pred 200-tinjak navijača. Bilo je to 7. kolo DELO Lige prvakinja u kojem su igračice Gorana Mrđena tražile pozitivan rezultat protiv jedne od najjačih europskih ekipa.

Rostov je poveo preko Amorim, da bi Bazaliu solo prodorom izjednačila, a Kalaus i Šenvald povisile na 3:1, uz obranu Dumanske. Još jedan dobar početak Podravke. Nakon pet minuta 5:3 za Podravku, dvije odlične obrane imala je Dumanska. Napad Podravke zasad bez mane, a u obrani su čvrste i kompaktne. Na plus četiri 8:4 otišle su preko Bazaliu u 10. minuti. Gošće nemaju rješenje u napadu.

I Podravka je počela griješiti, a Rostov je namjestio nišanske sprave. Na polovici prvog dijela 9:9. Podravku u igri drže golovi Dijane Mugoše, opet vodstvo 10:9. U 20. minuti eto problema, Kalaus ima drugo isključenje, ovaj put zbog guranja. S druge strane Rostov bez isključenja i bez napravljenih sedmeraca. U 21. minuti gošće su u vodstvu 10:11 i potom vrlo brzo na plus dva. Nakon dvije dobre obrane Podravka se vraća u egal 12:12. Mugoša i Milosavljević odlično kombiniraju na krilu i eto ponovno Podravke u vodstvu pet minuta prije kraja prvog dijela. Ipak na kraju prvog dijela 13:13. Dobra igra Podravke u obrani, uspjela je ograničiti ruski Rostov na malo golova.

U drugom dijelu obrana na žalost nije izdržala. Prvih desetak minuta uspjevale su Podravkašice držati dva gola razlike. Ipak u nastavku Rostov je bio bolji. No, na kraju je Podravka uspjela priuštiti infarktni kraj utakmice te su gošče pojedile samo s jednim pogotkom razlike. Krajnji rezultat utakmice bio je 22:23 za gošče.