Utrka Centrum Mundi

AK Koprivnica izvrsna u Ludbregu

U Ludbregu je prošli vikend održana cestovna utrka Centrum Mundi na kojoj je trčalo 280 trkača na stazama duljine četiri i deset kilometara. Naši atletičari kući su se vratili s medaljama. Tako je Sara Podoreški na stazi duljine četiri kilometra u kategoriji Ž19 osvojila drugo mjesto s vremenom 17:32, a Tara Rušak na stazi duljine 10 kilometara u istoj kategoriji osvojila prvo mjesto s vremenom 56:18.

U kategoriji Ž30, Ivana Antolaš osvojila je prvo mjesto s vremenom 49:01, a Marina Matota u istoj kategoriji treće mjesto s vremenom 51:34. Zatim, u kategoriji Ž40, Nataša Sušanj bila je šesta s vremenom 50:00, a Marija Vladušić u kategoriji Ž50 zauzela je četvrto mjesto s vremenom 55:15. U istoj kategoriji, Sonja Rušak bila je sedma.

U muškoj konkurenciji Marko Tesla na stazi duljine deset kilometara u kategoriji M30 zauzeo je osmo mjesto s vremenom 42:20. U kategoriji M40 Renato Begović bio je sedmi s vremenom 41:33, dok je Nikola Kovačić zauzeo 21. mjesto s vremenom 48:50. U kategoriji M60 najbolji je bio Zvonko Vrhovski te je osvojio prvo mjesto s vremenom 42:44.