GLASAJTE ZA NAJBOLJEG IGRAČA DEVETOG KOLA ELITNE ŽNL

ANKETA Tko je po vašem mišljenju bio najbolji pojedinac kola? Evo tko su nominirani igrači

Ovog su vikenda odigrani susreti 9. kola Elitne ŽNL koje je  ponudilo mnoštvo golova i odličnih utakmica, a svakako je i najpopularnija amaterska nogometna liga na području Koprivničko-križevačke županije. U narednim kolima, na našem portalu svakog ponedjeljka možete glasati za igrača koji je po vašem mišljenju bio najbolji u prethodnom kolu, a mi ćemo izdvojiti nekoliko pojedinaca koji su svojim igrama, golovima i asistencijama zaslužili ulazak u izbor za najboljeg igrača 9. kola Elitne ŽNL.

Prema mišljenju trenera i vjernih pratitelja Elitne ŽNL, u 9. kolu svojim igrama istaknuli su se Goran Ružić (NK Graničar Legrad), Karlo Petrinić (NK Kalinovac), Vaclav Hlavaty (NK Bratstvo Kunovec), Saša Vukonić (NK Tehničar Cvetkovec) i Leonardo Ferenčak (NK Tomislav-Radnik), tako da su ova petorica igrača ušla u izbor za najboljeg igrača spomenutog kola.

Goran Ružić jedno je od najpoznatijih vratarskih nogometnih imena u lokalnom nogometu, u svome Graničaru iz Legrada brani već godinama, a iako je u poznim igračkim godinama i dalje pokazuje da svojim bravuroznim obranama može ‘izluđivati’ protivničke napadače. Upravo je takav slučaj bio na utakmici igranoj na Parku prinčeva gdje su se sastali domaći Tomislav iz Drnja i gostujući Graničar iz Legrada, a susret je završio bez pogodaka (0:0). Upravo je legendarni Ruža bio zaslužan za takav ishod utakmice jer je doslovno ‘zaključao’ vrata svojeg gola, sjajnim intervencijama zaustavljao napadače Tomislava, a onda i u samom finišu utakmice obranio jedanaesterac Franiću te apsolutno bio prvo ime susreta te u konačnici svojoj momčadi donio veliki bod na teškom gostovanju.

Karlo Petrinić već nekoliko sezona oduševljava navijače Kalinovca koji su od njega navikli da postiže pogotke iz kola u kolo i s pravom je prva ‘violina’ Kalinovčana. U dosadašnjih devet prvenstvenih kola, Petrinić je postigao sedam pogodaka i drugi je topnik lige, odmah iza Davida Kranclbindera (Tehničar) koji na svome kontu ima devet pogodaka. Petrinić je svoju snalažljivost pred golom pokazao i u utakmici protiv Osvita iz Đelekovca koju su Kalinovčani pobijedili 3:1, a ponajviše zahvaljujući Petriniću koji je s dva pogotka režirao preokret (op. Osvit je vodio 12. minute). Podsjetimo, Kalinovac je izjednačio preko Ivančića, a onda je Petrinić s dva pogotka potvrdio novih tri boda za svoju momčad.

Vaclav Hlavaty možda je i najugodnije iznenađenje 9. kola Elitne ŽNL. Na utakmici svojeg Bratstva iz Kunovca i Mladosti Molve igranoj na kunovečkom Old Traffordu, Hlavaty je u igru ušao u 70. minuti susreta pri rezultatu 0:0 i odmah napravio ‘dar-mar’. Prvo je u 79. minuti sjajno pogodio za vodstvo Bratstva, a onda je u 85. minuti izborio najstrožu kaznu koju je sigurno realizirao njegov suigrač Sunagić. Dojam utakmice je takav da bi Bratstvo teško došlo do tri boda da se Hlavaty nije pretvorio u jokera s klupa, tako da je na najbolji mogući način opravdao povjerenje trenera Dejana Zrinskog koji ga je uveo u igru točno u prijelomnom dijelu utakmice.

Saša Vukonić godinama je jedan od najboljih stopera u amaterskom nogometu, u karijeri je prošao brojne klubove, a posljednjih par sezona skrasio se na Starom bregu, odnosno u redovima Tehničara iz Cvetkovca gdje je apsolutno alfa i omega u zadnjoj liniji kvalitetnih Cvetkovčana. Za njega apsolutno vrijedi onda poslovica kao i za vino, što stariji to bolji, a Vukonić to pokazuje iz kola u kolu i primjer je stopera koji igra s velikom dozom nogometne inteligencije. Tehničar je u 9. kolu lakše od očekivanog pobijedio Mladost iz Kloštra Podravskog (4:0), a osim što je Vukonić cijelu utakmicu dirigirao tempo igre Tehničara, bez problema rješavao situacije s protivničkim napadačima, odličnu igru okrunio je i pogotkom sa 16 metara. Vukonić osim što igra odlično na poziciji stopera, već u više navrata pokazuje da se pred protivničkim vratima odlično snalazi jer ovo mu je bio drugi prvenstveni pogodak.

Leonardo Ferenčak bio je prvo ime susreta Podravca iz Virja i Tomislav-Radnika iz Svetog Ivana Žabna koji je svakako bio ljepotica kola, što zbog rezultata (3:3), što zbog činjenice da se utakmica igrala u večernjem terminu pod reflektorima na stadionu U Vriju. Nogometaši Virja na poluvremenu su vodili 3:1, a onda se ukazao Ferenčak koji je sjajno pogodio za 3:2 i kao da je tim pogotkom dao dodatne impulse da prigorski sastav dođe do boda. Iako su od 72. i 87. minute susreta igrali s dva igrača manje, Igrači Tomislav-Radnika uspjeli su u 84. minuti stići do izjednačujućeg pogotka i ispostaviti će se u konačnici i do velikog boda. Dojam aktera utakmice je upravo taj da je pogodak Ferenčaka bio presudan u veliki povratak Tomislav-Radnika.

Najbolji igrač 9. kola Elitne lige

Po svakom kolu izabrat ćemo pet igrača koji su se svojim igrama, golovima i obranama iskazali, a sve kako bismo dodatno popularizirali županijski nogomet.

FOTO arhiva

NA DOMAĆEM TERENU

Koprivničke kadetkinje pobijedile, pionirke izgubile protiv Savice

KOPRIVNIČKI KARATE KLUB IMA DEVET NOVIH ODLIČJA

FOTO Karatisti Akademije ‘pograbili’ medalje u Špišić Bukovici

AK KOPRIVNICA NA POJEDINAČNOM PRVENSTVU HALS-A U KROSU

Veteran Josip Jagarinec osvojio zlato na četiri kilometra, nastupili mnogi naši talenti