Općinski sud u Bjelovaru donio je presudu protiv 26-godišnjaka iz Treme, kojeg je proglasio krivim za niz teških prometnih prekršaja počinjenih početkom listopada prošle godine u Bukovju Križevačkom. Zbog višestrukih povreda Zakona o sigurnosti prometa na cestama izrečena mu je ukupna novčana kazna od 3.050 eura te zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilima AM kategorije u trajanju od 15 mjeseci.
Prema presudi, 26-godišnjak je 5. listopada oko 13.35 sati upravljao mopedom iako nikada nije položio vozački ispit za bilo koju kategoriju vozila. Uz to, vozio je pod utjecajem alkohola od čak 2,98 promila, što je gotovo šest puta više od dopuštene granice. Moped kojim je upravljao nije bio registriran, tijekom vožnje nije nosio zaštitnu kacigu, a kod sebe nije imao osobnu iskaznicu niti ju je mogao predočiti policijskim službenicima. Sud je utvrdio da je riječ o višestrukom i teškom kršenju prometnih propisa, pri čemu je posebno otegotnom ocijenjena visoka koncentracija alkohola u organizmu.
Okrivljenik je na sudu priznao sve navode iz optužnog prijedloga Policijske postaje Križevci te nije osporavao činjenice ni rezultate alkotestiranja. U kaznu mu je uračunato i vrijeme uhićenja i zadržavanja u zatvoru u kojem je proveo punih 15 dana pa mu je preostalo za platiti 2.452,70 eura. Uz to, dužan je podmiriti i troškove prekršajnog postupka u iznosu od 110,62 eura, a ovo nije prvi put da je ovaj 26-godišnjak evidentiran zbog prometnih i drugih prekršaja, budući da je i ranije pravomoćno kažnjavan, što je sud uzeo u obzir prilikom odmjeravanja sankcije.
FOTO: Ilustracija