HAJDUK – SLAVEN BELUPO 3:0 (0:0)
HAJDUK: Ivušić; Karačić, Raci, Šarlija, Melnjak (Diallo 82’) – Sigur, Pajaziti (Krovinović 67’), Pukštas – Durdov (Sanyang 61’), Rebić (Šego 67’), Benrahou (Livaja 67’), TRENER: Gonzalo Garcia
SLAVEN BELUPO: Hadžikić; Jakir, Kovačić, Božić, Barać – Ćubelić (Crepulja 62’), Liber (Nestorovski 46’), Agbekpornu – Jagušić (Caimacov 62’), Božić (Šuto 74’), Mitrović, TRENER: Mario Gregurina
STADION: Poljud, Split
GLAVNI SUDAC: Mateo Erceg
STRIJELCI: Sanyang (69’ ) 1:0, Pukštas (78’) 2:0, Sanyang (88’) 3:0
ŽUTI KARTONI: Mitrović 74’, Pukštas 74’, Katalinić 77’
Za domaćine prilika bodovno se izjednačiti s vodećim Dinamom i ublažiti gorak okus još jedne razočaravajuće epizode u Europi, a za goste ublažiti negativni niz od jedne pobjede na Poljudu u 28 godina i skočiti na visoko treće mjesto ligaške ljestvice. Bili su to neki od glavnih motiva Hajduka i Slaven Belupa uoči utakmice kojom je zaključeno 3. kolo SuperSport HNL-a, a nakon 90 minuta igre, tri boda ostala su u Splitu i momčad Gonzala Garcije slavila s uvjerljivih 3:0.

S Hadžikićem na golu, bez promjena u zadnjoj liniji u odnosu na susret s Varaždinom, Ćubelićem, Agbekpornuom, Liberom u veznom redu te Jagušićem, Mitrovićem i Božićem u napadu, krenuo je Slaven Belupo u dvoboj na Poljudu.
Zamornih 45 minuta
Iako bez previše konkretnih šansi, Hajduk je nešto bolje ušao u utakmicu, problemi za Slaven Belupo krenuli već u 15. minuti kad je ozlijeđeni Jakir sjeo na travu i zatražio promjenu, a Zvonimir Katalinić treću utakmicu zaredom ušao u igru već u prvom poluvremenu. Zapucali su domaćini prema vratima Hadžikića u nekoliko navrata, ali svaki puta neprecizno, da bi nakon 25 minuta igre “Farmaceuti” zamalo poveli. Abekpornu se našao u kaznenom prostoru i nesebično poslao loptu na Božića u peterac, no on se spetljao i rezultat ostao isti. Uslijedila je kaotična situacija u šesnaestercu Slaven Belupa i na kraju završila povoljno za goste, jer Šarlija glavom puca nedovoljno precizno. Sve u svemu, bilo je ovo jedno vrlo blijedo poluvrijeme, bez previše uzbuđenja za publiku.
Tri boda ostaju u Splitu
Tek što je drugo poluvrijeme počelo, Erceg pokazuje na bijelu točku, no nakon poduže VAR provjere, gosti su ipak odahnuli. Iako se činilo da je Božić nagazio Pukštasa, dogodilo se obrnuto i Hajduk priliku zabiti iz jedaenesterca nije dobio. Samo deset minuta kasnije, sudac ponovno svira penal, no ovog puta za Slaven Belupo. Jagušić pada u kaznenom prostoru, no nakon nove VAR provjere i ova je odluka suca poništena jer Karačić je prvo dirao loptu. Nestorovski, koji je odmah na početku drugog dijela susreta zamijenio Libera, u 62. minuti imao je vrlo zanimljiv pokušaj. Bamba mu šalje loptu direktno u noge, Ivušić stoji visoko, a ovaj s tridesetak metara gađa gol, no nedovoljno precizno. Napravio je Garcia nekoliko izmjena i u 69. Bamba dovodi Hajduk u vodstvo, da bi niti 10 minuta kasnije Pukštas povisio rezultat na 2:0. Domaćini tu nisu stali i Bamba u 88. još jednom trese mrežu. Veliku pobjedu upisao je Hajduk, a Slaven Belupo nakon jedne vrlo blijede predstave ostao na tri boda.
Priliku za popravak momčad Marija Gregurine imat će 23. kolovoza na domaćem terenu protiv Lokomotive. Ta se utakmica igra u 18:45 sati.
FOTO NK Slaven Belupo