Boksački klub Ronin iz Križevaca nastupio je ovog vikenda na kadetskom prvenstvu Hrvatske u Zagrebu s četvoricom svojih predstavnika pod vodstvom trenera Hrvoja Pečarića. Iz Zagreba su se vratili s jednim naslovom prvaka, jednom srebrnom i jednom brončanom medaljom.
Najuspješniji bio je Ivan Blagaj, koji je u kategoriji do 46 kg osvojio zlatnu medalju. U polufinalu je svladao reprezentativca Luku Đurića iz BK Leonardo Zagreb, a u finalu je prekidom u prvoj rundi pobijedio Migela Mitrovića iz BK Brod.
Janko Prodan (80 kg) osvojio je srebro. U finalu je izgubio od Amira Kana Fejdića iz BK Metalac Zagreb. Ovo mu je bio prvi meč, ali je pokazao borbenost i potencijal.
Brončanu medalju osvojio je Antonio Gegić (66 kg), koji je u polufinalu izgubio od Franka Kupreše iz BK Brod. Iako je susret bio obilježen diskutabilnim sudačkim odlukama, Antonio je pokazao napredak u svom tek drugom meču.
David Hrupek (48 kg) zaustavljen je u četvrtfinalu od Hrvoja Radoša iz BK Ares Zadar. Unatoč porazu, stekao je važno iskustvo i pokazao hrabrost u ringu.
FOTO: BK Ronin