IZLOŽBA U DOMU ZDRAVLJA U VIRJU

Boris Matoničkin predstavio svoje crteže


Općina Virje i Turistička zajednica područja Središnja Podravina priredili su u izložbenom prostoru Doma zdravlja u Virju izložbu crteža „Podravske crtice” autora Borisa Matoničkina, člana likovne sekcije virovskog Hrvatskog pjevačkog društva Ferdo Rusan.

Inspiracija su mu crteži i grafike hrvatskih naivnih umjetnika poput Mije Kovačića, Ivana Lackovića Croate, Pere Topljaka Petrine, Đure Jakovića i drugih, a svojim Virovcima predstavio se sa 17 radova s motivima pitomog podravskog kraja, idiličnih krajolika i tradicionalne arhitekture. Otvorenje izložbe svojim nastupa na cimbulama uveličao je Tomislav Zvonar.

FOTO Đuro Grčić

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

DOMAĆICE IMAJU PUNE RUKE POSLA

Vesna svake godine kuha domaći pekmez za koji prima same pohvale, a sada je otkrila koje su šljive najbolje za pripremu ove tradicionalne slastice

Zanimljivosti

Iskusni keramičar otkrio kakve pločice nikad ne bi postavio u vlastitu kuhinju: “Čišćenje je prava muka”

KUD GRUNTOVEC U SIGECU

FOTO Dudek, Regica i ekipa predstavom Smrtna vura zabavili brojnu publiku