lokomotiva pala u vječitom derbiju

Bravo! Šampanjac se može staviti na hlađenje, pehar se nakon dvije godine vraća u Koprivnicu

Iako smo tek na pola sezone, već sad sa sigurnošću možemo reći da se pehar namijenjen najboljoj hrvatskoj ekipi nakon dvije godine vraća u Koprivnicu. Naime, rukometašice Podravke večeras su u Zagrebu, u vječitom hrvatskom derbiju, svladale Lokomotivu 24:22 i tako otišle na nedostižnih sedam bodova prednosti. Drugim riječima, do kraja prvenstva trebale bi izgubiti barem četiri utakmice da ispuste ovu prednost, što bi bilo ravno svjetskom čudu.

Što se tiče današnjeg susreta, Podravka je dosta loše ušla, prvi gol zabila je tek na ulasku u 8., a u minusu je bila sve do 14. minute. Tada su serijom podravkašice prešle u vodstvo, koje nisu ispuštale do kraja utakmice, a posebno impresivan bio je drugi dio prvog poluvremena, u kojem su primile samo tri gola. Sjajna je na vratima bila Bešen sa sedam obrana, od toga dva sedmerca, u napadu vrlo raspoložene Ana Pandža s pet i Šimara s četiri gola. One su najzaslužnije što je Podravka nakon prvih 30 minuta vodila 13:9.

Međutim, ulazak u drugo poluvrijeme ponovno je bio zabrinjavajući, iako je Podravka dvaput imala priliku otići na plus šest. To se nije dogodilo, napad je stao, a Lokomotiva malo po malo stizala tu prednost i 16 minuta prije kraja došla samo na minus jedan. Nakon toga Obrvan je zvao minutu odmora, Ana Pandža promašila sedmerac, a onda je Sara Šenvald prekinula crni niz i pogotkom nakon dugih sedam minuta odvela svoju ekipu opet na plus dva. Veliki obol u tim trenucima dala je Tonka Tucaković s dva obranjena sedmerca, odnosno Josipa Mamić s tri uzastopna gola i Podravka se 12 minuta prije kraja vratila u rutinu i na sigurniju prednost (15:20).

U posljednjih 10 minuta utakmice veće drame nije bilo, Podravka je bez problema kontrolirala rezultat i na kraju proslavila veliku pobjedu. Sad je sigurno, šampanjac se može staviti na hlađenje, jer pehar se nakon dvije godine vraća u Koprivnicu. Najbolje kod Podravke bile su sestre Pandža, krila Šimara i Mamić te vratarke Bešen i Tucaković, koje su izluđivale domaće igračice.

Više o derbiju čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.