UDRUGA VELIKO SRCE NA SVJETSKOJ SCENI

Četvorica koprivničkih reprezentativaca danas protiv Benfice u Teksasu


Hrvatska reprezentacija osoba s intelektualnim teškoćama danas igra svoju prvu utakmicu na prestižnom turniru Genuine World Cup 2025, a boje naše zemlje brane i četvorica članova koprivničke Sportske udruge Veliko srce Vladimir Strmecki, Ivan Vuk, Filip Posavec i Boris Brgles.

Riječ je o međunarodnom nogometnom natjecanju koje se održava u Houstonu, u američkoj saveznoj državi Teksas, i okuplja sportaše iz cijelog svijeta s ciljem promicanja inkluzije, jednakosti i tolerancije kroz sport.

Uz koprivničke sportaše, u hrvatskom izaslanstvu sudjeluju i treneri, pratitelji te članovi stožera, među kojima su i Kristina Cvitić te predsjednica Udruge Veliko srce, Silvija Kovač.

Uoči prvog nastupa naši su predstavnici prisustvovali svojoj prvoj baseball utakmici, a obišli su i Nasin Space Center u Houstonu.

Hrvatski tim broji ukupno 21 članova, a u prvoj utakmici suočiti će se s ekipom portugalske Benfice, čime započinje svoje sudjelovanje na natjecanju koje traje do 2. kolovoza.

FOTO Sportska udruga Veliko srce

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ovo je bilo ekspresno

Pijan i bez dokumenata završio četiri dana u zatvoru

Iskusni 31-godišnji napadač

Poljoprivrednik vratio Tomislava Križanića

Mladi vatrogasci iz Štaglinca među najboljima u Fažani

FOTO Pokupili medalje, lente, borove iglice i češere