ludo u prvoj žnl za veterane

Cirkus u Herešinu, Vecko odlukama kidao živce svima, revoltirani Kloštrani napustili teren

Prava drama odigravala se jučer u Herešinu, u sklopu prve utakmice pretposljednjeg kola Prve ŽNL za veterane. Inače, vrlo zanimljive lige, u kojoj Omladinac i Starigrad vode žestoku bitku za naslov, jer ih je do ovog kola dijelio mali bod. Stoga je Herešinčanima jučer protiv vrlo dobre kloštranske Mladosti, koja je četvrta na ljestvici, igrala samo pobjeda, i do nje će vjerojatno stići, ali za zelenim stolom, jer utakmica nije odigrana do kraja. Naime, prekinuta je u 31. minuti, jer su gosti nezadovoljni suđenjem Marija Vecka napustili teren te se na njega više nisu vratili.

Kako su nam ispričali akteri koji su sudjelovali u utakmici, dogodilo se to pri rezultatu 0:0, kada je Vecko prekršaj domaćina počinjen na rubu kaznenog prostora izvukao izvan 16 metara. Gosti su ‘poludjeli’, a nakon toga i revoltirani, jedan po jedan, napustili teren za igru.

Međutim, tu je došlo do novog preokreta. Kako su nam ispričali, nekoliko minuta kasnije Vecko se predomislio i pokazao na bijelu točku, Kloštrani su izašli na travnjak, ali su onda ‘poludjeli’ domaćini, jer od prekršaja je, kako smo napisali, prošlo nekoliko minuta i novu odluku smatrali su nepravednom.

Nakon toga Vecko se i treći put predomislio i pokazao na podbacivanje lopte, dakle odlučio je da nema ni prekršaja ni penala. Jasno, opet su gosti izgubili živce i izašli i s travnjaka te se više nisu vratili. Tako će Herešinčanima biti upisana pobjeda od 3:0, a samim time doći će na korak do naslova, jer u zadnjem kolu gostuju kod uvjerljive zadnjeg Miklinovca. Zanimljivo je to da su na tribini bili i pojedinci iz Starigrada, koji su u nevjerici promatrali što se na terenu događa. Nažalost po njih, ovakvim raspletom oni su direktno oštećeni i teško će do toliko željenog trofeja.