Čović spašavao Slaven, Crnac šokirao Rujevicu i uzeo tri boda

Nakon poraza kod kuće od Šibenika, Farmaceuti su otputovali u Rijeku gdje ih na Rujevici očekuje momčad Sergeja Jakirevića. Zekić se odlučio za ovih 11, a priliku od početka dobio je napadač Perošević. U momčadi je ponovno kapetan Božić, no nema kartoniranog Marine i Solde. Na klupu je preselio i Crnac što je znak da je trener Slavena ipak bio oprezniji.

Bit će teško razviti igru na kišovitoj Rujevici. U prvih deset minuta dosta otvorena igra s obje strane no loptu je teško kontrolirati. U 12. Rijeka je mogla do vodstva nakon poklon lopte Tepšića no nisu realizirali čistu kontru i Čović je stigao na loptu prije napadača Rijeke. U 24. minuta glavom se okušao Manaj, no nije bio precizan. Prošlo je prvoh pola sata, no nitko još nije uputio loptu u okvir. U 32. odlična prilika Rijeke iz kornera. Marin leđima okrenut ljevicom gađa suprotan kut no Čović je i ovaj put na mjestu. U 43. Rijeka je zabila nakon gužve poslije udarca iz kuta, no VAR je poništio gol zbog zaleđa. Na kraju prvog dijela Rijeka je imala više od igre, no bez konkretnijeg učinka.

Nastavak je malo kasnio zbog guste magle, no sudac je odlučio da se može igrati. Na malim ekranima se gotovo ništa od igre nije vidjelo. U 53. Princ je s 15 metara pucao po golu no za Čovića to nije bio problem. U 60. minuti razišla se magla.

A što je u 63. promašio Perošević za Slaven! Sam je bio pred Labrovićem no bez veze je pucao u trku punom nogom metar od gola s pet metara. U 69. ravno u Čovića pucao je Hodža. U 73. Liber je izmiješao cijelu obranu Slavena a na kraju nije bilo snage u njegovu udarcu pa je Čović i to skinuo. U 77. je i Crnac došao sam pred Labrovića ali je slabijom desnom poslao loptu u tribine.

I oonda iz “ničega” Hoxha ubacuje na drugu gdje se ubacuje Crnac i posprema loptu za 0:1. Farmaceuti su do kraja uspjeli sačuvati prednost.

NEKIMA IZBORNA, NEKIMA SPORTSKA SRIJEDA

FOTO Cvetkovčani ‘na mišiće’ kroz močilski pakao, iznenađenje u Kalinovcu

2. HRL SJEVER

FOTO Linice u zadnjoj domaćoj utakmici pobijedile Zrinski i skočile na drugo mjesto

IVAN RADELJIĆ, NOVI TRENER SLAVEN BELUPA, O PLANOVIMA, IGRAČIMA, BUDUĆNOSTI...

Želim da Koprivnica, baš kao u moje vrijeme, opet bude neosvojiva utvrda

Podijeljene plakete najistaknutijim pojedincima i kolektivima u Đurđevcu

Viktorija Šestak i Anatoliy Snozyk najbolji sportaši, ribolovke i mladi nogometaši klubovi

totalna dominacija

“Kanta” se vraća kući! Podravka mjesec dana prije kraja sezone potvrdila naslov prvakinja