Završen je ljetni prijelazni rok u Bjelovarsko – križevačkoj biskupiji gdje je biskup Vjekoslav Huzjak razriješio, imenovao i premjestio svećenike na nove pastoralne službe. Prečasni Damir Vrabec je tako razriješen službe župnika Župe Pohoda DBM u Cirkveni te je imenovan župnikom Župe svetog Vida u Vrbovcu i upraviteljem . Prečasni Damir Vrabec razriješen je službe župnika Župe Pohoda Blažene Djevice Marije u Cirkveni, a istodobno je imenovan župnikom Župe svetog Vida u Vrbovcu te upraviteljem župe u Cirkveni. Dosadašnji vrbovečki župnik, prečasni Zoran Grgić, razriješen je više dužnosti, župnika u Vrbovcu, dekana Vrbovečkog dekanata, povjerenika za pastoral mladih te ravnatelja Biskupijskog pastoralno – duhovnog centra u Carevdaru. Kako je priopćeno, nastavlja liječenje u statusu bolovanja.
Vlč. Josip Vragović razriješen je službe župnika u Brezničkom Humu te je imenovan župnikom Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Gornjoj Rijeci. Dosadašnji župnik u Gornjoj Rijeci, vlč. Ivan Novak, preuzima službu župnika Župe svetoga Jurja mučenika u Rakovcu. Vlč. Darko Rogina razriješen je službe župnog upravitelja u Rakovcu, a ubuduće će biti župnik u Brezničkom Humu te župni upravitelj Župe svetoga Nikole biskupa u Hrašćini. Iz Hrašćine su razriješeni dosadašnji župnik vlč. Vladimir Vizir i župni upravitelj Vlado Bogdan. Biskup Huzjak imenovao je i nove nositelje pojedinih biskupijskih službi. Prečasni Antun Faltak preuzima dužnost povjerenika za pastoral mladih Bjelovarsko – križevačke biskupije, dok je vlč. Franjo Faltak imenovan povjerenikom za pastoral duhovnih zvanja i pastoral ministranata.
Dosadašnji povjerenik za pastoral duhovnih zvanja, vlč. Krunoslav Detić, razriješen je te službe. Za ravnatelja Biskupijskog pastoralno – duhovnog centra u Carevdaru imenovan je vlč. Dominik Jaić, dok će vlč. Marko Ocvirek obavljati službu duhovnog pomoćnika Župe Pohoda Blažene Djevice Marije u Cirkveni. Promjene su zahvatile i bjelovarsku Župu svetoga Antuna Padovanskog, gdje su za župne vikare imenovani fra Josip Sedlar i fra Vedran Kos.
FOTO ilustracija

