Mladi Koprivničanac je u istražnom zatvoru

Drogu prodavao 15-godišnjaku, poklanjao 16-godišnjakinji, a nabavio je i “lude gljive”

Županijsko državno odvjetništvo u Varaždinu podiglo je pred Županijskom sudu u Varaždinu optužnicu protiv 22-godišnjaka koji je po Koprivnici prodavao drogu djeci i davao im je na konzumaciju. Ovog mladića se tereti za počinjenje kaznenih djela neovlaštene proizvodnje i prometa drogama te omogućavanja trošenja droga, a činio je to u razdoblju od kraja svibnja prošle godine pa sve do siječnja ove godine na području Koprivničko – križevačke županije.

-Optužen je da je u više navrata je 15-godišnjem djetetu i jednoj odrasloj osobi prodavao drogu marihuanu za iznose od po 10 eura za gram marihuane. Tereti ga se i da je u studenom prošle godine, u namjeri daljnje prodaje, nabavio određenu količinu halucinogenih gljiva koje sadrže psilocibin. Također se tereti da je od srpnja do prosinca prošle godine u Koprivnici u dva navrata omogućio konzumaciju i dao drogu marihuanu 16-godišnjoj ženskoj osobi – stoji u priopćenju ŽDO Varaždin koje je predložilo da se od 22-godišnjaka oduzme ostvarena protupravna imovinska korist, kao i da se protiv okrivljenika produlji istražni zatvor zbog opasnosti od ponavljanja kaznenog djela.

FOTO: Ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ZELENO SVJETLO ZA ZADUŽENJE DAJU VIJEĆNICI

Grad se zadužuje za 3,1 milijun eura, najveći dio ide za školu

Godinu dana uvjetnog zatvora

Baka osuđena nakon što je stafordski terijer teško ozlijedio njeno jednogodišnje unuče

Nesreća na državnoj cesti

Motociklom sletio u kanal, nastradala putnica