Dvojica prijatelja uzela pet ženskih štenaca i bacila ih u vrećici na polje – tri su uginula

Općinsko državno odvjetništvo u Virovitici je podignulo optužnicu s prijedlogom za izdavanje kaznenog naloga protiv dvojice državljana Republike Hrvatske (59) i (49) zbog počinjenog kaznenog djela ubijanja ili mučenja životinja.

-Okrivljenicima se stavlja na teret da su 22. rujna 2022., u Mačkovcu, prethodno se međusobno dogovorili postupiti u cilju da usmrte štence, odnosno prvookrivljenik je stavio pet ženskih štenaca pasmine hrvatski ovčar u papirnatu vrećicu te ju predao drugookrivljeniku kako bi ih on usmrtio. Drugookrivljenik je, tereti ga se, odbacio vrećicu sa štencima u poljskom predjelu Brezovac uslijed čega su tri štenca uginula – naveli su u ODO-u.

FOTO Ilustracija

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

SVEČANA SJEDNICA U KOPRIVNIČKOM IVANCU

Planovi su veliki i ambiciozni, žele zadržati mlade i povećati kvalitetu života svih mještana

POLJOPRIVREDNIKU NEVRIJEME NAPRAVILO VELIKU ŠTETU

VIDEO Dušanov (83) krumpir taman je krenuo cvjetati, a onda je pala tuča i uništila mu cijeli vrt

Šaranski kup

Izvukli iz jezera 615 kilograma ribe, no ovog će amura posebno pamtiti