Težak poraz

Farmaceuti potopljeni u Šibeniku, domaćinu vrijedni bodovi u borbi za ostanak

Svi smo pod dojmom šokantne, a za Slaven jako slatke pobjede protiv Osijeka u proteklom kolu u zadnjim sekundama, a momci Zorana Zekića već su danas morali na gostovanje u Šibenik. Krstanović je, spomenimo to, po prvi put nakon tko zna koliko vremena zaigrao od početka, a na golu je počeo Sušak umjesto ponajboljeg vratara lige Čovića. Božića nažalost nije bilo zbog akumuliranih kartona.

Šibenik je u prvom dijelu imao laganu terensku inicijativu, ako se to može tako nazvati s obzirom da je bilo gotovo nemoguće razviti smislenu igru po kiši i skliskom terenu. Unatoč tome Šibenik je uspio dvaput iz daljine pogoditi vratnicu na sreću Slavena. Posebno je opasna akcija bila na polovici prvog dijela kad je Špeljak slomio Soldu i Kocijana i lagano ciljao donji kut. Nasreću ispriječila se vratnica.

Slaven je imao najbolju priliku u 26. minuti nakon podužeg napada. Na kraju je Mudražija ostao sam u petercu no više s lijeve strane iskosa; ipak, stigao je birati stranu no odlučio se na bliži kut i golman Šibenika Rogić spasio je nogom svoju momčad od gola. Dvije minute kasnije s 20-ak metara okušao se i Hoxha, lopta je skliznula od zemlje i dobila ubrzanje no vratar Šibenika se proteže i krajnjim naporom brani gol. Šibenik uzvraća preko Špeljaka koji je neprecizan glavom iz blizine. Špeljak je bio uporan i to mu se isplatilo u 41. minuti. Akcija je krenula s lijeve strane, Hlevnjak je loše odbio centaršut, a na kraju je lopta došla do šibenskog krila koje s 10 metara pogađa prazan dio mreže za 1:0. Potpuno zasluženo nakon šibenskih osam udaraca prema golu, a Slavenovih tek tri. I kad su svi, čitaj: Slavenaši, čekali kraj prvog dijela novi šok – nakon greške obrane Špeljak pored Kocijana zabija za 2:0.

U nastavku ništa posebno do 57. minute, kad je Arai iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio gredu. Sušak je bio na lopti no bila je prebrza i nasreću taman neprecizna. I onda u 64. odličan udarac iz voleja Jambora, s nekih 20 metara, no opet Rogić paradom čuva svoju mrežu. I onda u 66. Špeljak krade loptu Mioču, vidi Araija na vrhu kaznenog prostora, a on odmjerenim udarcem posprema loptu u gol za 3:0.

Slaven je uspio smanjiti u 73. Manaj je primio loptu izvan zamke zaleđa, prošao Rogića jedan na jedan i pospremio loptu u praznu mrežu za 3:1. Do kraja se rezultat više nije mijenjao.

FOTO Arhiva

SLIJEDI PRIJAVA ZAVODU ZA SOCIJALNI RAD

Djeca na romobilu izletjela pred auto, ozlijeđena su

milinović pojačava momčad za napad na vrh

Križevčani doveli čak 10 igrača, među njima tri bivša slavenaša, Ukrajinac, Ganac…

TEŠKA PROMETNA NESREĆA U KRIŽEVCIMA

Auto završio na krovu, vozač i putnici odšetali s mjesta događaja. Jedan teško ozlijeđen