Težak poraz

Farmaceuti potopljeni u Šibeniku, domaćinu vrijedni bodovi u borbi za ostanak

Svi smo pod dojmom šokantne, a za Slaven jako slatke pobjede protiv Osijeka u proteklom kolu u zadnjim sekundama, a momci Zorana Zekića već su danas morali na gostovanje u Šibenik. Krstanović je, spomenimo to, po prvi put nakon tko zna koliko vremena zaigrao od početka, a na golu je počeo Sušak umjesto ponajboljeg vratara lige Čovića. Božića nažalost nije bilo zbog akumuliranih kartona.

Šibenik je u prvom dijelu imao laganu terensku inicijativu, ako se to može tako nazvati s obzirom da je bilo gotovo nemoguće razviti smislenu igru po kiši i skliskom terenu. Unatoč tome Šibenik je uspio dvaput iz daljine pogoditi vratnicu na sreću Slavena. Posebno je opasna akcija bila na polovici prvog dijela kad je Špeljak slomio Soldu i Kocijana i lagano ciljao donji kut. Nasreću ispriječila se vratnica.

Slaven je imao najbolju priliku u 26. minuti nakon podužeg napada. Na kraju je Mudražija ostao sam u petercu no više s lijeve strane iskosa; ipak, stigao je birati stranu no odlučio se na bliži kut i golman Šibenika Rogić spasio je nogom svoju momčad od gola. Dvije minute kasnije s 20-ak metara okušao se i Hoxha, lopta je skliznula od zemlje i dobila ubrzanje no vratar Šibenika se proteže i krajnjim naporom brani gol. Šibenik uzvraća preko Špeljaka koji je neprecizan glavom iz blizine. Špeljak je bio uporan i to mu se isplatilo u 41. minuti. Akcija je krenula s lijeve strane, Hlevnjak je loše odbio centaršut, a na kraju je lopta došla do šibenskog krila koje s 10 metara pogađa prazan dio mreže za 1:0. Potpuno zasluženo nakon šibenskih osam udaraca prema golu, a Slavenovih tek tri. I kad su svi, čitaj: Slavenaši, čekali kraj prvog dijela novi šok – nakon greške obrane Špeljak pored Kocijana zabija za 2:0.

U nastavku ništa posebno do 57. minute, kad je Arai iz slobodnog udarca s 20-ak metara pogodio gredu. Sušak je bio na lopti no bila je prebrza i nasreću taman neprecizna. I onda u 64. odličan udarac iz voleja Jambora, s nekih 20 metara, no opet Rogić paradom čuva svoju mrežu. I onda u 66. Špeljak krade loptu Mioču, vidi Araija na vrhu kaznenog prostora, a on odmjerenim udarcem posprema loptu u gol za 3:0.

Slaven je uspio smanjiti u 73. Manaj je primio loptu izvan zamke zaleđa, prošao Rogića jedan na jedan i pospremio loptu u praznu mrežu za 3:1. Do kraja se rezultat više nije mijenjao.

FOTO Arhiva

NE ŽELI SE ODREĆI SVOG BLAGA

VIDEO Baka Marica: “Moje kravice su mi sve na svetu. Dok god morem delati, ne bum ih prodala”

savjeti

Posadite li rajčicu na ovom mjestu u vrtu, urod bi mogao propasti

napeto u veteranskim ligama

FOTO Jambra u Herešinu sprašio četiri komada, isto toliko i Nemčić za prvu pobjedu Miklinovca