pretkolo hrvatskog kupa

Ferdinandovac u Samoboru ‘popio’ čak 10 komada, Pitomača zabila sedam u Strmecu

Širom Hrvatske danas su igrane utakmice pretkola Hrvatskog nogometnog kupa, a u akciji su bili nogometaši Ferdinandovca, odnosno Pitomače. I jedni i drugi u zagrebačkoj županiji, njihovi domaćini bili su predstavnici Treće NL Centar, a kući se vraćaju u različitim raspoloženjima.

Naime, Ferdinandovčani su u Samoboru ‘pobrali tešku šamarčinu’ i prema Podravini dolaze s mrežom punom golova. Poraženi su s okruglih 10:0, što je poraz kojemu se nitko nije nadao, štoviše, nadali su se u Ferdinandovcu da mogu iznenaditi favorizirane domaćine, zbog čega su u nedjelju protiv Tehničara čak i čuvali neke igrače. Ispada da su bili u krivu, a već u prvih 45 minuta dobili su četiri komada.

S druge strane, Pitomača je furiozno prošla kroz Strmec, gdje je tamošnjoj Savi zabila čak sedam komada, pritom ne primivši ni jedan. Velika je to pobjeda Presečana i njegove družine, koja bilježi odličan ulazak u sezonu. Domaćini nisu bili ni svjesni što ih je snašlo, a Pitomača je već nakon pola sata igre vodila 0:4.

Napomenimo da je križevački Radnik još jučer odigrao svoju utakmicu. Ispao je od Jadrana iz Poreča, i to nakon udaraca s 11 metara, nakon što je regularnih 90 minuta završilo 0:0. Dakle, prvo kolo nacionalnog kupa izborila je samo Pitomača, kojoj će se pridružiti i koprivnički prvoligaš.