FARMACEUTI NA GOSTOVANJU U MAKSIMIRU

Ferenčinin Slaven bolji je od Monizovog, ali Dinamo je ipak bio prejak

Nakon reprezentativne stanke, nogometaši Slavena Belupa vratili su se ligaškim obvezama u SuperSport HNL-u. Roy Ferenčina nije mogao imati teži zadatak, jer u svom je službenom debiju na klupi Farmaceuta snage odmjerio sa zagrebačkim Dinamom, u kojem je radio kao pomoćnik Ante Čačića. Hrvatski prvak ipak se pokazao kao pretežak protivnik i na svom terenu slavio s 3:0.

Podsjećamo, koprivnička ekipa pauzu zbog utakmica Vatrenih uoči gostovanja u Zagrebu iskoristila je za dva prijateljska susreta. Prvo su ugostili hrvatsku U-21 reprezentaciju (1:1), da bi u utorak, također na Apašu, uvjerljivo svladali županijskog prvoligaša Močile (5:0). U početnoj postavi danas su se našli Ivan Lepinjica i Adrian Liber, dvojac iz Rijeke, kao i Tomislav Štrkalj, napadač koji je protiv Močila zabio dva pogotka. Podršku su im došle dati i Podravske štuke, mladi navijači kluba.

Prvu veliku priliku Modri su imali u 6. minuti susreta. Uspjeli su naći prostor u obrani Slavena, a Marko Bulat dvaput je pucao prema vratima Ivana Suška. Gostujući čuvar mreže prvi mu je put obranio, da bi drugi pokušaj otišao pokraj gola. Farmaceuti prijete samo minutu kasnije nakon kornera. Lopta je stigla do Arbera Hoxhe, koji nezgodnim pokušajem zamalo pogađa stativu. Ipak, Ivan Nevistić mu je zatvorio kut pa nije bilo problema. Izuzev toga, dinamovci su na početku bili dominantni, ali Ferenčinina momčad nije bila inertna, već je pokušavala stvarati šanse, što je napredak u odnosu na ono prikazano za mandata Ricarda Moniza. Izrazito opasan po vrata Dinama bio je u 24. minuti Matej Šakota, čiji udarac Nevistić skida paradom.

A onda, gol za domaćina. Svoj prvijenac u HNL-u u 25. minuti zabio je bivši igrač Bayerna Gabriel Vidović, koji s ruba kaznenog prostora pogađa malu mrežicu Slavena. Martin Baturina opasno je pucao u 38., ali nedostajalo je preciznosti i lopta odlazi pored vratnice. S minimalnim se vodstvom Zagrepčana, dakle, išlo na poluvrijeme, a najbolju ocjenu u redovima Farmaceuta u prvih 45 minuta imao je Lepinjica, od kojeg se i očekuje da bude nositelj igre ekipe.

Žustro su momčadi krenule u drugi dio. Prvo je za Slaven prijetio Dilan Ortiz, koji je baš ušao u igru, da bi s druge strane pokušao zabiti Josip Mišić. Nijedan pokušaj na kraju nije završio u mreži. Bruno Petković udvostručio je vodstvo u 50. minuti. Veliki posao napravio je Bulat koji je prošao po lijevoj strani, a onda uposlio napadača koji slavi 29. rođendan, čiji se šut od lijeve stative odbija iza leđa Suška.

No, i gosti su opasni, Antonio Bosec u 54. lijepo je uposlio Štrkalja. Bivši napadač Rudeša kvalitetno je ciljao i uputio udarac, koji ipak ne ide u okvir Nevistićeva gola.

U 66. minuti, rezultat je 3:0. Strijelac autogola je Daniel Štefulj, kod nas na posudbi upravo iz Dinama, nakon nesporazuma sa Suškom, koji je izašao sa svojih vrata.

Tek što se vratio nakon ozljede, kapetan Slavena Tomislav Božić zbog nove je povrede u 74. morao napustiti igru, a zamijenio ga je Marco Boras. Veznjak Benedik Mioč zatim pokušava u 83., no ni to nije išlo u okvir.

U 84. minuti, na opće oduševljenje publike, u igru ulazi Arijan Ademi. Lider Dinama vratio se u glavni grad nakon pola sezone u Kini i razveselio navijače.

Iako je utakmica završila rezultatom 3:0, vidljiv je pomak u igri Slavena, koji je bio hrabar, ali i pametan, nije srljao, već je strpljivo čekao svoje prilike. A ako su stigle protiv prvaka, stići će i protiv drugih suparnika u ligi.

DINAMO – SLAVEN BELUPO 3:0 (1:0)

DINAMO: Nevistić – Ljubičić, Perić, Šutalo, Ristovski – Mišić, Bulat (od 84. Ademi) – Vidović (od 65. Menalo), Baturina (od 76. Rukavina), Špikić (od 46. Emreli) – Petković (od 76. Drmić)

SLAVEN BELUPO: Sušak – Štefulj, Međimorec, Božić (od 74. Boras), Bosec (od 86. Hlevnjak) – Liber (od 60. Akgbekpornu), Lepinjica – Hoxha, Mioč, Šakota (od 46. Ortiz) – Štrkalj (od 86. Mađarić)

ZAGREB – Stadion Maksimir. SUDAC: Mateo Erceg (Benkovac). POMOĆNI: Zobenica, Jakšić i Majstorović. VAR: Vidulin. AVAR: Pajić. STRIJELCI: Vidović (25), Petković (50), Štefulj ag (66).

Kup Peski u lovu ribe udicom na plovak

Molvarcima prvo mjesto, Danijel Kopričanec pojedinačno najbolji

AKTIVAN VIKEND TRKAČA IZ ĐURĐEVCA

FOTO Mirko Antoljak istrčao ultramaraton Zagreb – Vukovar, Senzel i Antolaš do postolja u Kalinovcu