one man show

FOTO Adriano Jagušić s četiri komada razbio Varaždin, klinci u Gorici ostali ‘kratkih rukava’

Juniori Slaven Belupa na najbolji su se mogući način oprostili od jesenskog dijela sezone. Naime, u regionalnom derbiju ugostili su Varaždin i razbili ga s 4:1, a apsolutni junak utakmice bio je Adriano Jagušić, koji je zabio sva četiri komada. Ipak, dvoboj po mlade Farmaceute nije dobro počeo, jer si je već u 4. minuti Katalinić zavitlao loptu u svoju mrežu. Srećom po njega, Jagušić je samo dvije minute kasnije poravnao iz najstrože kazne.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a onda je u drugom poluvremenu počeo „one man show“. Drugi gol Jagušić je zabio u 51., desetak minuta kasnije dodao je i treći, a onda je 15 minuta prije kraja ponovno bio precizan s bijele točke za visokih 4:1 i veliko slavlje mladih slavenaša. Na ljestvici su se sada izjednačili s Varaždincima i bliže su sredini ljestvice nego dnu, što je uspjeh kada znamo da su katastrofalno ušli u sezonu. Proigrali su s dolaskom Gregurine na klupu, ali istim tempom moraju nastaviti, jer bodovne razlike na ljestvici nisu velike.

Za razliku od juniora, pioniri i kadeti neće po dobrom pamtiti zadnje jesensko kolo. Naime, na gostovanju kod Gorice i jedni i drugi ostali su ‘kratkih rukava’. Po običaju, prvi su istrčali pioniri, koji su poraženi 2:0. Prvi gol primili su već nakon pet minuta igre, drugi u 45. minuti i prezimit će pri dnu ljestvice s malenih 10 bodova, a mogli su ih osvojiti 48. Iza njih su samo Solin s bodom i Zadar s četiri manje.

S druge strane, kadeti su poraženi 2:1, iako su poveli nakon dvije minute igre. Zabio je Matej Tomić. Domaćini su izjednačili u 22., a konačni rezultat postavili u 64. minuti. Kadeti su u boljoj poziciji od pionira, pri sredini su poretka s 19 bodova, a zadnje Sesvete, recimo, imaju 10 manje. Prvenstva za mlađe uzraste nastavljaju se u veljači.

gorica primila četiri komada

FOTO Napokon! Slaven pobijedio na Apašu nakon tri mjeseca, zabio i kadet Patrik Marić

U TIJEKU JE 20. OLIMPIJSKI FESTIVAL DJEČJIH VRTIĆA

VIDEO Ispunjena Bepova dvorana bodri više od 400 malih sportaša

napeto u veteranskim ligama

FOTO Jambra u Herešinu sprašio četiri komada, isto toliko i Nemčić za prvu pobjedu Miklinovca

dolazi neugodan protivnik

Radeljić: Imali smo žestok sastanak i neki se moraju zamisliti, jer je nedopustivo tako igrati