MLADI SLAVENAŠI U AKCIJI

FOTO Aščić s dva gola slomio Riječane, sjajna serija juniora stala u Dugopolju

Pioniri i kadeti Slavena na koprivničkom Apašu ugostili su danas Rijeku i pritom ostvarili polovičan učinak. Za lijepe vijesti pobrinuli su se nešto stariji mladići, dakle kadeti, koji su preokretom svladali Riječane 2:1. Oba je zabio Aščić, prvi u 41. minuti iz penala, drugi desetak minuta kasnije, no pritom treba naglasiti da su gosti imali vodstvo od treće minute.

S ova tri boda mladi slavenaši preskočili su Rijeku i drže osmo mjesto s 19 bodova iz 15 utakmica. Na sredini su ljestvice, s tri boda manje od petog Rudeša i 10 više od zadnjih Sesveta.

S druge strane, pioniri su poraženi 1:0, a presudio im je Roko Cerić u 25. minuti. Oni ne stoje tako dobro na ljestvici, pri dnu su poretka, a u leđa im gledaju tek Solin s dva i Zadar s četiri boda manje. U sljedećem kolu klinci Slavena gostuju kod Gorice.

Nažalost, za dobre vijesti nisu se pobrinuli ni juniori, čija je pozitivna serija stala u splitskom predgrađu. Stigli su u Dugopolje puni samopouzdanja nakon tri uzastopne pobjede, no napustili su ga pognutih glava i s porazom 3:1. Domaćini su poveli preko Katića u 21. minuti udarcem s bijele točke, a na jednak način devet minuta kasnije izjednačili su mini Farmaceuti. Pogodak je zabio Vlašić. S tim rezultatom otišlo se na odmor, a onda je Martinović početkom drugog poluvremena, u 10 minuta, zabio dva komada i riješio pitanje pobjednika.

S ova tri boda Dugopolje je prestiglo Slaven za jedan bod, no pri dnu vlada prilična ludnica i 13. slavenaši, primjerice, imaju samo četiri boda više od zadnje Cibalije, odnosno dva od Šibenika. U ligi, napomenimo, igra 14 momčadi. U sljedećem kolu Gregurinu i društvo u Koprivnici čeka regionalni derbi protiv Varaždina, koji ima samo dva boda više.