Kad već ne ide seniorima...

FOTO Bravo klinci! Juniori Slavena u finalu hrvatskog kupa, Vlašić srušio Dugopolje

Fenomenalan uspjeh ostvarili su juniori Slaven Belupa. Na koprivničkom Apašu upravo su svladali vršnjake Dugopolja s 1:0 te izborili veliko finale Hrvatskog nogometnog kupa.

Mini Farmaceuti bili su bolji rival kroz cijelu utakmicu, a poveli su nakon 20-ak minuta igre, kada je goste glavom matirao Vlašić. Nekoliko minuta nakon toga trener Mario Gregurina je zbog prigovora nakon jednog prekršaja dobio crveni karton, no to nije utjecalo na njegovu momčad, koja je stisnula goste na njihovu polovicu. Novih pogodaka u prvom dijelu, ipak, nije bilo.

U nastavku slavenaši su igrali uz pomoć vjetra i bili još bolji u prvih 20-ak minuta. Pritom su imali i nesreće, jer Jagušić je nakon sjajne solo akcije pogodio vratnicu, a gosti su u još nekoliko navrata spašavali ‘živu glavu’. Kako se dvoboj bližio kraju tako je i Dugopolje bilo nešto opasnije, ali nedovoljno za gol, tako da su juniori proslavili veliku pobjedu i povijesno finale.

U drugom polufinalu igraju Gorica i Osijek, a kada je finale na rasporedu zasad nije poznato. Bit će to prilika za prvi trofej u koprivničkom prvoligašu ikada. Kad već ne ide seniorima, onda neka juniori osvijetle obraz kluba…