TAKO SU TO RADILI NAŠI STARI

FOTO Čehali perje i degustirali tradicijska jela

Udruga žena iz Dinjevca, naselja na pitomačkom području, organizirala je manifestaciju Tako su to radili naši stari. Ponovno su Dinjevčani, zajedno s gostujućim udrugama, prikazali tradicijski običaj čehanja perja, a za sve sudionike članice Udruge pripremile su tradicionalnu večeru pa se uživali i u degustaciji pečenih kobasica, krvavica i dinstanog zelja, domaćeg kruha, lepinja i starinskih domaćih kolača.

– Ponosna sam što uspijevamo prenositi na mlade naraštaje ove divne običaje s ciljem da im dočaramo kako su nekad naši preci živjeli i družili se. Zahvaljujem Općini Pitomača i načelniku Željku Grgačiću te Županiji i predsjedniku županijske Skupštine Dinku Begoviću koji su prepoznali rad naše Udruge i redovito nas podržavaju u svim aktivnostima – kaže Svetlana Bastalić, predsjednica Udruge žena Dinjevac.

FOTO Foto Begović

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

ŽIVOT RENESANSNOG FESTIVALA

Kuhar nam otkrio recept iz 14. stoljeća, vitez koliko je težak njegov oklop, a gubavci za degustaciju ponudili kost staru 19 godina

Uzbuđenja i zanimljivi susreti na početku 2. ŽNL

Selnica gostuje kod Reke, Viktorija brani čast u Goli, a napeto će biti i u Koledincu

Šale nikad dosta

Istim drvima griju se osam puta!