MAŠKARE PREUZELE VLAST

FOTO Cinober i Presvetli fletno i mukte preuzeli ključeve grada i gradske blagajne

U Koprivnici je i službeno počeo ludi tjedan. Jutros su u gradsku upravu upali Cinober i Presvetli s jasnim ciljem i još jasnijim zahtjevom prema gradonačelniku Mišelu Jakšiću.

– Ključeve grada, mam i na stol.

Gradonačelnik je u početku pokušao shvatiti je li riječ o šali ili ozbiljnom pokušaju preuzimanja njegove funkcije, no nakon kratke, rasprave i simboličnog natezanja oko ključeva ipak im predao vlast, uz olakšanje što napokon može malo predahnuti.

Dogovor je brzo postignut bez koalicijskih prepucavanja i višesatnih sastanaka. Presvetli je imenovan gradonačelnikom, a Cinober je preuzeo resor financija.

Nakon preuzimanja vlasti, novi su čelnici odmah krenuli graditi povjerenje s predstavnicima gradskih firmi i počastili ih krafnama i kavom.

– Pak mi smo došli na vlast fletno i mukte, a mislili smo da bu trebalo nekoga barem po glavi lupiti – čudili su se Cinober i Presvetli i u nevjerici, dok su sjeli za glavni stol jedan drugoga pitali.

–  Praf zapraf smo mi to sad preuzeli?

Kako će upravljati gradom i koliko će izdržati, tek ćemo vidjeti, no ono što je bitno za znati je da se u subotu sprema velika maškarana povorka u centru Koprivnice koja starta u 11 sati iz Doma mladih prema centru.

Da maškari nore svaki dan, a bedaki celo leto to već znamo, pa zato, ne propustite priliku i znorite se u subotu na Zrinskom trgu kak se šika, a da svim nevoljama dojde kraj budu vužgali i fašnika.

Današnjom “ceremonijom” preuzimanja ključeva grada službeno je počeo Koprivnički fašnik, tradicionalna manifestacija u organizaciji Turističke zajednice grada Koprivnice.

Foto: Nikola Wolf

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

Osuđen danas umirovljeni djelatnik Hrvatske pošte koji je izazvao nesreću

Pijani poštar dostavnim vozilom na zebri udario i teško ozlijedio pješakinju

FRANKO KOVAČEVIĆ ODLIČAN U FERENCVAROSU

Križevčanin nastavlja briljirati, pogledajte gol i asistenciju u derbiju

Brojni vatrogasci na terenu

Gori štagalj u Lepavini, širi se gusti dim