polarni uvjeti na stadionu

FOTO Dinamo na japanski pogon uzeo sve u Koprivnici, Slaven opet nemoćan

Ledeni uvjeti dočekali su danas nogometaše Slavena i Dinama na Apašu, u sklopu posljednje utakmice 17. kola Supersport HNL-a. Nekoliko stupnjeva ispod nule i zamrznuti travnjak otežavali su svima, nije ni na tribini bilo ništa bolje, no svemu tome prkosilo je više od dvije tisuće gledatelja. Po takvim uvjetima lovili su se vrlo važno bodovi, s time da su pod većim pritiskom aktualni prvaci, koji su morali razmišljati isključivo o pobjedi, jer im konkurencija opako bježi. S druge strane, Slaven je želio ponoviti dobru igru iz Kranjčevićeve, a Ferenčina pomrsiti planove bivšem klubu, što mu na kraju nije uspjelo. Dinamo je slavio 2:0 golovima Petkovića i Špikića, ali na pogon Japanca Kaneka.

Oba trenera imala su puno problema uoči utakmice. Točnije, gostujući je imao nešto više, jer Ferenčina nije mogao računati na suspendiranog Lepinjicu i Štefulja, koji je neočekivano otpao. Zamijenio ga je Martinaga. S druge strane, Dinamu nije bilo Zagorca, koji se ozlijedio na zagrijavanju, ali što je još važnije, ni Baturine i Ristovskog, dok su na klupi ostali Ademi, Šutalo, Ljubičić i Špikić.

Mimo toga, Dinamo u Koprivnici nije izgubio gotovo sedam godina, osjeća se ovdje kao na domaćem travnjaku, te je predvođen Petkovićem odmah jurnuo prema vratima Slavena. Nakon početnog ispitivanja snaga Dinamo je i poveo. Igrala se 22. minuta kada je Kaneko s desne strane kao na pladnju poslužio Petkovića, koji nije imao težak posao s glavom s otprilike pet metara. Pitanje je samo kako je najbolji igrač Dinama mogao ostati sam na samo nekoliko metara od domaćeg gola.

Gosti su dominirali i u ostatku poluvremena, ali nekih većih prilika nije bilo. Već spomenuti Kaneko i Petković stvarali su najviše problema, dok su, s druge strane, slavenaši bili prilično nemoćni. Loptu nisu u nogama mogli zadržati više od 10 sekundi, a sukladno tome, ništa prema naprijed nisu napravili.

Drugo poluvrijeme opet su gosti otvorili dobrom prilikom. Sučić je nakon jednog prekida nogom opalio s 15-ak metara pod gredu, no Sušak je fantastičnom intervencijom spasio svoju momčad. Samo minutu kasnije vidjeli smo i prvu kakvu-takvu priliku Slavena, no katastrofalnim udarcem s ruba 16 metara upropastio ju je Agbekpornu.

Nakon toga uslijedilo je zatišje. Oba trenera napravila su po nekoliko zamjena, a pogodio je gostujući, koji je u 61. uveo Špikića, a ovaj mu je 15-ak minuta kasnije uzvratio pogotkom. Međutim, opet je sve napravio igrač utakmice Kaneko, koji ga je idealno poslužio, a Špikić se samo naklonio glavom. Napravio je Japanac i minutu nakon toga dar-mar u obrani Slavena, a nakon toga je izašao iz igre uz pljesak cijele tribine. Dinamo je danas igrao na njegov pogon.

Tim rezultatom, ujedno, je završila utakmica. Slaven danas nije ništa napravio, iako je Dinamo igrao u prilično šarenom sastavu. Pred Ferenčinom je, ipak, još puno posla i nekako smo mišljenja da i on jedva čekam kraj polusezone kako bi se u miru mogao posvetiti slaganju momčadi za proljeće. Što se tiče ljestvice, svi od šestog do devetog mjesta imaju 17 bodova, no zbog najlošije gol-razlike, Slaven drži pretposljednje mjesto.

Bila je ovo posljednja utakmica na Apašu u ovoj godini, a do kraja jesenskog dijela sezone ostala su dva kola. Prilično teška za slavenaše, jer ih prvo čeka gostovanje u Rijeci, a zatim i na osječkoj Opus areni. Dvoboj na Rujevici igra se u nedjelju u 17.10 sati.

SLAVEN BELUPO – DINAMO 0:2 (0:1)
KOPRIVNICA – Gradski stadion Ivan Kušek Apaš. GLEDATELJA oko 2000. SUCI: Bel, Pataki i Tomas.
SLAVEN BELUPO: Sušak, Božić, Boras, Martinaga (od 88. Pllana), Bosec, Agbekpornu (od 88. Krušelj), Mioč, Liber (od 80. Cascini), Hoxha, Šakota (od 73. Nongoh) , Štrkalj (od 73. Kamberi). TRENER: R. Ferenčina
DINAMO: Nevistić, Perić, Theophile (od 54. Šutalo), Perković, Moharrami, Sučić, Mišić (od 82. Ljubičić), Halilović (od 61. Ademi), Vidović (od 61. Špikić), Kaneko (od 82. Marin), Petković. TRENER: S. Jakirović.
STRIJELCI: 0:1 Petković (22′), 0:2 Špikić (79′)
ŽUTI KARTONI: Martinaga, Agbekpornu, Božić (Slaven B.);

ČUDOVIŠNI ISPAD U PODRAVINI

Prilikom uhićenja ozlijedio trojicu policajaca, izgrizao madrace u zatvorskoj ćeliji

POLA STOLJEĆA LJUBAVI BRAČNOG PARA HRPALO

VIDEO Marija i Mato: “Svađamo se svaki dan, ali se volimo i nadopunjavamo”

godinama su bile u klubu

Blizanke i Lea Franušić odlaze iz Podravke, Obrvan ih ne vidi u pohodu na Ligu prvakinja

OBAVIJEST MINISTARSTVA POLJOPRIVREDE

S hrvatskog tržišta povlače se četiri sredstva za zaštitu biljaka poznatih tvrtki

OČEVID U TIJEKU

VIDEO Sudar kamiona i automobila na državnoj cesti

utakmica karijere za slavenove mladiće

Gregurina uoči finala kupa: Nešto novo za sve nas, spremni smo, ali i načeti ozljedama