Nakon pet odigranih kola domaći su s dvije pobjede i jednim neriješenim rezultatom bili na osmom mjestu prvenstvene ljestvice. S tim bodovnim učinkom u klubu nisu zadovoljni niti navijači niti klupsko rukovodstvo pa je u subotnjoj utakmici pobjeda bila imperativ, a u goste je stigla prvoplasirana ekipa Obreša iz Svetog Ilije.

Zbog kartona za Dravu-Ajax nije mogao nastupiti Denis Vuković, a pristigle zamjene za Vručinu i Kolaka još uvijek su samo prinove. Ipak, domaći su angažiranom i borbenom igrom otvorili protivnika zgoditkom u 26. minuti susreta. Lijepo je prošao po lijevoj strani terena Filip Vađunec i povratnom loptom asistirao Denisu Vukoviću koji prizemnim udarcem šalje loptu u suprotni kut vratara Horvatića. U drugom poluvremenu dugo je stajao taj rezultat od 1:0 za domaće, a onda se u 80. minuti još jednom ukazao Vuković, najbolji igrač u domaćoj ekipi, postigavši svoj drugi pogodak.

Neočekivano visoku pobjedu Drave-Ajax potvrdio je igrač s klupe Ivan Zdelar koji je za konačnih 3:0 poentirao u 87. minuti susreta. Zanimljivo je da domaći igrači nisu dobili niti jednu sudačku opomenu što je za svaku pohvalu. U sljedećem kolu Drava-Ajax gostuje kod Mladosti u Sigecu Ludbreškom i to je lokalni derbi koji ćemo pratiti. Mladost je također bila uspješna u ovom kolu donijevši minimalnu pobjedu 0:1 s gostovanja protiv Slobode u Varaždinu. (dv)

FOTO Dražen Vađunec

praznik nogometa u podravini

Hajduk u Koprivnici nije poražen tri godine, Radeljić najavio iznenađenja i rušenje ‘Bilih’

NEKIMA IZBORNA, NEKIMA SPORTSKA SRIJEDA

FOTO Cvetkovčani ‘na mišiće’ kroz močilski pakao, iznenađenje u Kalinovcu

2. HRL SJEVER

FOTO Linice u zadnjoj domaćoj utakmici pobijedile Zrinski i skočile na drugo mjesto

IVAN RADELJIĆ, NOVI TRENER SLAVEN BELUPA, O PLANOVIMA, IGRAČIMA, BUDUĆNOSTI...

Želim da Koprivnica, baš kao u moje vrijeme, opet bude neosvojiva utvrda

Podijeljene plakete najistaknutijim pojedincima i kolektivima u Đurđevcu

Viktorija Šestak i Anatoliy Snozyk najbolji sportaši, ribolovke i mladi nogometaši klubovi

totalna dominacija

“Kanta” se vraća kući! Podravka mjesec dana prije kraja sezone potvrdila naslov prvakinja