DRUGA HRL SJEVER ŽENE

FOTO Đurđevčanke u pravoj golijadi opravdale ulogu favoritkinja

Ovaj tekst je objavljen u tiskanom izdanju Podravskog lista

Rukometašice Đurđevca u lokalnom su derbiju 17. kola Druge hrvatske lige Sjever na gostovanju kod Pitomače opravdale ulogu favoritkinja i upisale pobjedu 36:40. Đurđevčanke su u desetoj minuti stvorile prednost od četiri gola i činilo se da će već u prvom dijelu osigurati pobjedu. No, Pitomačanke, unatoč brojnim pogreškama u početku susreta, nisu potonule i do odlaska na predah smanjile su minus na samo jedan gol.

Sve do 45. minute Pitomačanke su se držale na minimalnom zaostatku i nisu dozvolile Đurđevčankama da se rezultatski odlijepe. Nakon toga Pitomačanke su ponovno počele nizati tehničke pogreške i Đurđevčanke su se u 50. minuti odlijepile na plus četiri. U 53. minuti ekipa Mate Matijevića imala je i plus šest  pa je izostala neizvjesna završnica i Đurđevčanke su mirno privele susret kraju i ostvarile očekivanu pobjedu. Podravka Lino je pak u svom ogledu 17. kola pobijedila Viroviticu s 38:35.