TRAJE KRIZA U MIŠKININOJ ULICI

FOTO Galešić poput Kostelića izvozao i ismijao Slavenovu obranu za treći uzastopni poraz Farmaceuta

Gotovo 50 dana, toliko traje agonija putem koje koprivnički prvoligaš traži pobjedu. U međuvremenu je smijenjen Moniz, došao je Ferenčina, ali troboda i dalje nema. Negativan niz, nažalost, nije prekinuti ni protiv Rijeke, koja je na Apašu pogotkom Galešića slavila 1:0.

Zanimljivo, izuzmemo li Hohxu, Ferenčina je ponovno na klupi ostavio sve strance, u špicu je umjesto Ortiza gurnuo Štrkalja, a srce veznog reda povjerio je bivšim Riječanima Lepinjici i Liberu. Nažalost, ništa od toga nije urodilo plodom. Rijeka je, očekivano, odmah uspostavila igru, no prvu pravu priliku na utakmici imali su domaćini i to u 13. minuti, kada su Mioč i Štrkalj zasmetali jedan drugome nakon odličnog ubačaja s desne strane. Pucao je na kraju Mioč, ali i upropastio veliku priliku.

Mimo toga, vodila se velika borba na sredini terena, Slaven je pokušavao preko Hoxhe, Rijeka je prijetila iz prekida, a tada šok za domaću publiku u 39. minuti. Zašto šok? Zato što se pogoci poput ovog kakvog je primio Slaven teško mogu vidjeti u ozbiljnom, seniorskom nogometu. Naime, riječki stoper Galešić primio je loptu na svojoj polovici i prodorom kroz sredinu terena gotovo se prošetao kroz Slavenovu vezu i obranu te na kraju poput rutinera matirao Sušaka za vodstvo gostiju. Svaka njemu čast, ali trebao je biti spriječen u tom prodoru puno prije nego li je došao do 15 metara od gola domaćina.

Kako god bilo, tim minimalnim vodstvom Rijeke završio je prvi dio utakmice, a u drugi su oba trenera, inače veliki prijatelji izvan terena, krenuli s izmjenama. Koprivničku publiku posebno je zaintrigirao ulazak Nongoha, mladog Kamerunca koji se nedavno doselio u Koprivnicu. Odmah je zauzeo poziciju desnog krila, zbog čega je, uostalom, i doveden, no nije previše pokazao u 45 minuta. Što se tiče same igre, Slaven se postavio dosta visoko, a u 62. je mogao i do gola da Hoxhin udarac s 15-ak metara nije završio nekoliko centimetara od lijeve vratnice Labrovića. Mnogi su već tu loptu vidjeli u mreži.

Bilo je to više-manje sve od prilika što smo vidjeli u drugom dijelu utakmice.

Srećom, previše vremena za razmišljanje o ovoj utakmici nema, jer već u subotu u 19.15 sati na Apaš dolazi Osijek, a tjedan dana nakon njega i Varaždin. Nažalost, slavenaši neće po dobrom pamtiti prvi krug prvenstva, upisali su tek jednu pobjedu, i to protiv Rudeša početkom kolovoza. Nema nam druge nego se nadati boljim danima…