TRADICIJA JE NASTAVLJENA

FOTO Golčani kotačanjem i bincanjem obilježili Uskrs

Golčani su blagdan Uskrsa obilježili oživljavanjem tradicijskih igara – kotačanja i bincanja. Tradicija kotačanja i bincanja na Uskrs u Goli traje duže od sto godina, a brojni mještani i ove su godine odmjerili snage u golskom hokeju i bejzbolu. Naime, kotačanje i bincanje imaju dosta sličnosti s hokejom i bejzbolom, najpopularnijim američkim sportovima pa mještani pretpostavljaju da su te igre u Golu donijeli Prekodravci koji su bili na radu u Americi.

-Najvažnije je da smo tradicijske običaje spasili od zaborava te da su kotačanje i bincanje za vrijeme uskrsnih blagdana omiljena igra djeci i odraslima – kaže Marijan Lukčin, predsjednik Općinskog vijeća Gola.

Halo, Podravski!

Imate priču, vijest, fotku ili video?
Nešto vas muči ili želite nešto/nekoga pohvaliti?
Javite nam se!

DRUŽENJE UZ GLAZBU, PLES, KOLAČE

Komatničanci pripremili još jednu “Mešu na Dravi”

Jeste li Znali?

Pitali vrhunskog kuhara kako spriječiti da se meso lijepi za tavu: “Prije pečenja, samo stavite malo ovog začina”

Organizirala LOVAČKA STRELJAČKA UDRUGA PREKODRAVLJE

Lovci se okušali u gađanju glinenih golubova, zabavlja ih Franjo Barić