preporodio ih gregurina

FOTO Juniori Slavena zaredali tri pobjede, neočekivani porazi pionira i kadeta u Solinu

Mario Gregurina preporodio je Slavenove juniore, koji su upisali treću uzastopnu pobjedu. Nakon Lokomotive i Kustošije nastradala je i Cibalia, koja ja na umjetnoj podlozi Apaša poražena s 2:0. Bolju igru mladi Farmaceuti okrunili su s pogotkom u svakom poluvremenu, s time da je prvi u 37. minuti zabio Frano Vlašić, a drugi u 49. minuti Karlo Herceg. Također, treba pohvaliti i obranu na čelu s vratarom Šašekom, koja tri utakmice nije primila gol.

Općenito gledano, u ligi sa 16 klubova upravo su slavenaši u najboljoj formi, zahvaljujući kojoj su se maknuli s dna ljestvice. Sada su 11. s 14 bodova na kontu, no koliko je liga izjednačena najbolje dočarava podatak da su svi od devete do 16. pozicije ugurani unutar pet bodova. Nastavak ove sjajne forme tražit će za vikend u Dugopolju, koje ima dva boda manje.

S druge strane, iako su se nadali bodovima na gostovanju u Solinu u sklopu 14. kola, pioniri i kadeti Slavena ostali su bez svega. I bez bodova i bez golova. Prvi su na travnjak istrčali pioniri, kojima bi i bod bio dovoljan kako bi zadržali prednost pred zadnjim Solinom. No poraženi su 2:0 i sad su opet u problemima. Treći su od iza, Solin ima dva, a Zadar četiri boda manje.

Više sreće nisu imali ni kadeti, koji su poraženi 1:0. Oni su držali nulu sve do 78. minute, kada im je presudio Domazet. Tim golom Solin je prestigao Slaven na ljestvici, no kadeti stoje nešto bolje od pionira, oni su 10. na ljestvici i imaju sedam bodova više od zadnjih Sesveta. U sljedećem kolu i jedni i drugi dočekuju Riječane.