Close this search box.
prvo kolo lige prvakinja

FOTO Kakva drama! Podravka poražena u zadnjim sekundama uz čak 8 promašenih sedmeraca

U velikoj drami prvog kola Lige prvakinja, rukometašice Podravke na domaćem su terenu tijesno poražene od Krima 23:24. Nažalost, poraza ih je koštalo čak osam promašenih sedmeraca, posljednji od njih u zadnjim sekundama utakmice. Nažalost, bolni poraz, ali Obrvan može biti ponosan, jer njegova je ekipa bila na korak do senzacije.

Iako su Slovenke u utakmicu ušle s velikom ulogom favoritkinja u prvoj četvrtini to se nije vidjelo. Podravka se čvrsto postavila i dobro parirala, a u četvrtoj minuti zabila i prvi gol na utakmici. Uzvratile su krimovke minutu kasnije i gol za gol igralo se do 17. minute, odnosno Podravkina vodstva 6:5. Tada su Obrvanove djevojke upale u ‘crnu rupu’ i sljedećih osam minuta bile bez gola, a gošće su to dobro iskoristile i s četiri uzastopna pogotka otišle na opipljiviju prednost (6:9).

Ana Pandža prekinula je u 25. minuti taj neugodan niz, no Podravka nije uspjela smanjiti prednost i na odmor je otišla s minusom od tri gola, bilo je 9:12. Ono što treba naglasiti u tih prvih 30 minuta su tri promašena sedmerca (Pletikosić, K. Pandža i Mamić) te čak sedam tehničkih pogrešaka, što je previše na ovoj razini rukometa. Golmanice su bile na pet obrana, odnosno 29 posto, one Krima na 44 posto, dok ćemo od igračica izdvojiti tek Katarinu Pandžu koja je s četiri gola vukla ekipu.

U nastavku smo gledali sličnu priču, barem kada su sedmerci u pitanju. Naime, podravkašice su početkom drugog poluvremena promašile dva nova (Mamić i A. Pandža), Obrvan se hrvatao za glavu, a Slovenke otišle na plus četiri. Ipak, ekipu to nije bacilo u očaj, Podravka se digla, posložila obranu i pomalo vraćala u utakmicu. U 41. minuti došla je na minus jedan (15:16), a onda u 46. napokon i izjednačila (17:17) sjajnim lobom Prkačin za delirij u dvorani.

Međutim, ‘ludilu’ u dvorani tu nije bio kraj. Podravka je u tim minutama igrala kao u transu, ostavila Krim čak šest minuta bez gola te uzastopnim pogocima Šenvald, Mamić i Katarine Pandže otišla na plus tri. Dakle, 10 minuta prije kraja na semaforu je pisalo 21:18 i veliko iznenađenje bilo je na pomolu. Veliku ulogu igrala je i sjajna Tonka Tucaković između vratnica, no bilo je jasno da se krimovke neće samo tako predati. To se pokazalo točnim, vratile su koncentraciju i u 55. minuti smanjile na 22:21.

Šenvald je u sljedećem napadu promašila zicer, Krim došao na 22:22 i drama je bila na vrhuncu. U sljedeće dvije minute svatko je zabio po gol, a onda je Podravka u 58. promašila novi penal za vodstvo, Mamić nekoliko sekundi kasnije dobila dvije minute i stvari su, nažalost, otišle na stranu iskusnih gošći, koje su 50 sekundi prije kraja povele 24:23. Podravka je imala zadnji napad i novi sedmerac, ali i novi promašaj. Točno 13 sekundi prije kraja promašila je Birtić. Nažalost, Podravka je ostala bez bodova, a mogla je uvjerljivo slaviti, samo da je bilo više preciznosti sa sedam metara. Kakva šteta…

Što se tiča igračkog učinka, Katarina Pandža bila je najbolja u domaćim redovima sa sedam golova, a odlična je bila i Šimara s pet iz isto toliko pokušaja. Kod gošći su Zaadi i Mavsar, također, zabile pet, što je bilo najviše u redovima Krima.

Koprivničko–križevačka županija u prošloj je godini prvi puta pala ispod stotine tisuća stanovnika

Nikad manje mladih stanovnika, no nakon dugo godina više doseljenih nego iseljenih