sjever je naš

FOTO Kakva ludnica na Apašu! Štrkalj s igračem manje pogodio za veliko slavlje slavenaša

Derbi u pravom smislu te riječi odigrali su danas nogometaši Slavena i Varaždina. Golovi, preokreti, žuti i crveni kartoni i navijanje s tribine uveličali su okršaj u kojem su i jedni i drugi tražili puni plijen. Domaćini kako bi potvrdili tri boda osvojena protiv Osijeka, a gosti za nastavak sjajnog niza u kojem broje samo jedan poraz u sezoni. Na kraju su razlog za veselje imali domaćini koji su u ludoj utakmici s pet golova slavili 3:2. Apsolutni junak bio je Štrkalj s dva gola.

Ferenčina je za razliku od utakmice protiv Osijeka napravio tek jednu izmjenu i to prisilnu. Zbog kartona nije bilo Lepinjice, a ušao je Šakota, koji je ordinirao po desnoj strani. Srce veznog reda čuvali su Agbekpornu, Liber i Mioč, a prvu veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 13. minuti, kada je Štrkalj promašio zicer. Ubačajem s lijeve strane odlično ga je pronašao Štefulj, no Zelenika na vratima Varaždina reagirao je odlično i spasio goste.

Međutim, bila je to samo uvertira u ono što se dogodilo dvije, tri minute kasnije. Ovaj put akcija je išla po desnoj strani, Bosec je ubacio, a Štrkalj ponovno bio na pravom mjestu. Trzajem glavom matirao je nemoćnog Zeleniku za veliko veselje na većem dijelu tribine. Samo dvije minute kasnije vidjeli smo novo veselje domaćih navijača. Slavenov uragan nastavio se preko Hoxhe, koji je u svojem stilu probio desnu stranu obrane gostiju i preciznim udarcem zabio za 2:0. Za razliku od dvoboja protiv Osijeka, ovaj put Farmaceutima se, očito, otvorilo, a da stvar bude zanimljivija, Hoxha danas slavi 25. rođendan pa se je za najljepši poklon sam pobrinuo.

Tek tu počeli su i gosti igrati, koji su se uskoro vratili u utakmicu. Prvo je Brodić u 25. bio jedan na jedan sa Sušakom, koji je bio pobjednik tog duela, a onda je u 31. minuti, nakon jednog prekida i gužve u domaćem šesnaestercu Pellumbi smanjio rezultat na 2:1. Gosti su i dalje stiskali, što im se isplatilo već u 38. minuti. Ovaj put strijelac je bio Elezi na asistenciju Boršića. Bio je to šok za domaće navijače, ali očito i igrače, koji su nakon tog pogotka ‘potonuli’. Srećom, uskoro je došao kraj prvog poluvremena, koje nam je ponudilo spektakularan nogomet.

Jednako žustro počeo je i drugi dio dvoboja. Prvo su gosti tražili najstrožu kaznu zbog ruke Borasa, odnosno drugi žuti za Štefulja u istoj toj akciji, a onda je u 54. veliku priliku promašio Slaven. Mioč je probio po lijevoj strani, odigrao u sredinu, a tamo je doletio Liber i snažno opalio pored vratnice. Točno 10 minuta kasnije opasno je iznad grede tukao i Štrkalj, no nisu ni Varaždinci odustajali od gola tako da smo gledali prilično otvoren nogomet.

No uskoro se i to promijenilo. Naime, Slaven je u 68. minuti ostao s igračem manje, nakon što je Liber nagrađen drugim žutim, odnosno isključujućim crvenim kartonom. Gosti su od tog trenutka preuzeli loptu u svoju kontrolu, a Slaven je bio primoran orijentirati se na kontre i polukontre.

I tada, kada se činilo da će se Royova vojska zadovoljiti i bodom, novi šok na tribini. Ovaj put pozitivan, jer je Slaven poveo. Štrkalj je odapeo ‘iz čistog mira’ i s ruba 16 metara pogodio suprotni kut za veliko slavlje. Time se, ujedno, prometnuo i u junaka utakmice. Do kraja je Varaždin pokušavao, ali zabiti nije uspio i bodovi su ostali u Koprivnici. Sada se Slaven, s dvije uzastopne pobjede, odvojio od začelja i uhvatio priključak sa sredinom ljestvice. Peti Varaždin bježi mu samo dva boda.

Nakon ove utakmice slijedi dvotjedna pauza u kojoj će Ferenčina, s obzirom na to da je u klub došao naknadno, dodatno uigrati momčad. To je i više nego potrebno, jer slijedi super važno gostovanje kod Rudeša, a onda u Koprivnicu dolazi splitski Hajduk. Obje utakmice, naglasimo, igraju se u petak.

Razgovor o budućnosti Šoderice s legradskim načelnikom Ivanom Sabolićem

U Šodericu ulažemo mnogo više nego dobivamo, ali vjerujem da Podravsko more ima budućnost

podravski na mjestu događaja

UPRAVO Sudar bicikla i auta, očevid u tijeku

MOGUĆA PRISUTNOST MIKROPLASTIKE

Kaufland moli kupce da ne konzumiraju ovaj prehrambeni proizvod: “Novac vraćamo i bez računa”