LOKALNI NOGOMET

FOTO Kalinovčani u lokalnom derbiju pobijedili Virovce, Pitomačani “zakopali” Rudare, prvo slavlje Legrađana

Novo, peto kolo Elitne županijske lige danas je ponudilo dvije utakmice. Kalinovac je u lokalnom derbiju ugostio virovski Podravac i upisao pobjedu 2:1. Uoči lokalnog derbija Poberuni su ostali bez najboljeg igrača Gorana Bošnjaka, novopridošlog njegovog brata Luke i Nine Šehića koji su zbog neslaganja s trenerom Zlatkom Topolčićem napustili klub. Zbog toga je i ostavku podnio predsjednik Neven Golubić, a sukobi unutar svlačionice nisu ostavili traga na igru Poberuna.

Već u 27. sekundi Kalinovac je poveo golom Tomislava Ivančića, a u desetoj minuti zabio je i Karlo Petrinić za 2:0. Poraz Virovaca u trećoj minuti sudačke nadoknade s bijele točke ublažio je Hrvoje Hrženjak. U drugoj utakmici legradski Graničar je na svom Fizešu osvjio prve ovosezonske bodove, a Legrađani su golom Lovre Šarlija s minimalnih 1:0 pobijedili Močile.

U jedinoj današnjoj utakmici Druge županijske lige Sokol je u Sokolovcu poražen s visokih 0:6 od Gornje Rijeke, dok je u Trećoj županijskoj ligi jedini ogled igran u Selnci Podravskoj gdje je domaća Drava izgubila 1:6 od Jadran Galeba.

U Trećoj hrvatskoj ligi Sjever igralo se šesto kolo, a u derbiju je Pitomača ugostila Rudar iz Murskog Središća i slavila s 4:0. Strijelci za trobod Pitomačana bili su Babić, Akassou te Matančić u dva navrata. Đurđevački Graničar je na gostovanju u Kotoribi izgubio 3:0 od imenjaka, dok je ludbreška Podravina u Svetom Martinu na Muri poražena 2:1 od Poleta.

Radnik Križevci je u petom kolu Druge hrvatske lige na svom terenu golom Luke Liklina s minimalnih 1:0 pobijedio Kustošiju.

Više o svim utakmicama čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.

Druga HNL: Radnik Križevci – Kustošija 1:0 .

Treća HNL Sjever: Pitomača – Rudar 3:0, Graničar (K) – Graničar (Đ) 3:0, Polet – Podravina 2:1.

Elitna ŽNL: Kalinovac – Podravac 2:1, Graničar (L) – Močile 1:0.

Druga ŽNL: Sokol – Gornja Rijeka 0:6.

Treća ŽNL: Drava (SP) – Jadran Galeb 1:6.