županijski nogomet

FOTO Kloštru i Borcu veliki derbiji, Mikli pao u Ivancu, Torčec mu pobjegao, Vecko razljutio sve u Kunovcu

Peto kolo Elitne lige ponudilo nam je tri velika susjedska derbija. Prvi od njih igrao se u nedjeljnom prijepodnevnom terminu, a pobjednika nije bilo. Bratstvo i Tehničar odigrali su 1:1, s time da se sve važno dogodilo u zadnjih 10 minuta. Gosti su poveli, domaćini izvukli bod penalom u 94. minuti, a i jedni i drugi ostali su razočarani suđenjem Vecka. Preostala dva derbija gledali smo u Imbriovcu i Kloštru Podravskom. Borac je u općinskom okršaju kao favorit istrčao kontra Osvita i to opravdao s visokih 4:1. S druge strane, puno pažnje privukao je derbi u Prugovcu, gdje su došli susjedi iz Kloštra Podravskog. Pred brojnom publikom slavili su gosti, koji su pred kraj utakmice zabili dva komada.

U ostalim utakmicama, Ferdinandovac je na domaćem terenu pobijedio molvarsku Mladost 1:0, dok je susret imenjaka na Parku prinčeva završio je slavljem domaćina, bilo je 2:1. Dvije utakmice odigrane su jučer, a rezultate možete vidjeti OVDJE.

U Prvoj ŽNL derbi se igrao u Koprivničkom Ivancu, gdje je treća Sloga ugostila drugi Miklinovec. Gosti su doputovali u boljoj formi, ali danas nisu imali svoj dan pa su poraženi 2:0. Torčanci su sjajan niz nastavili i u Novigradu Podravskom, gdje su slavili 3:1, a dvije pobjede napokon su povezali i Herešinčani, koji su s 4:0 otpratili Graničar iz Novog Virja. Izdvojit ćemo i općinski derbi u Glogovcu, gdje su Bregovci došli u podređenoj ulozi, a tako su i završili. Rudar je slavio 3:1. Sve ostale rezultate pogledajte u nastavku, a više o svim ligama i utakmicama čitajte u ponedjeljak u tiskanom izdanju Podravskog lista.

ELITNA ŽNL, 5. kolo: Kalinovac – Podravac 2:1, Graničar (L) – Močile 1:0, Bratstvo – Tehničar 1:1, Borac – Osvit 4:1, Ferdinandovac – Mladost-Molve 1:0, Prugovac – Mladost (KP) 0:2, Tomislav (D) – Tomislav-Radnik 2:1
PRVA ŽNL, 5. kolo: Starigrad – Lipa 0:0, Viktorija – Prekodravac 0:4, Drava (NP) – Podravec 1:3, Rudar (G) – Mladost (KB) 3:1, Omladinac – Graničar (NV) 4:0, Panonija – Drava (PS) 4:1, Sloga – Miklinovec 2:0
DRUGA ŽNL, 5. kolo: H. bojovnik – Mičetinac 3:3, Zagorec – Rasinja 1:8, Mladost (S) – Čvrstec 3:1, GOŠK – Fugaplast 1:0, Gornja Rijeka – Sokol 6:0, Reka – Mladost (C) 3:2, Bušpan – Ratar 1:0