druga hrl sjever

FOTO Koprivnica slomila Marof u zadnjih 20 minuta za sedmo mjesto na ljestvici

Nakon što su u pretprošlom kolu na gostovanju u Zagrebu pregazili zadnji Medveščak, rukometaši Koprivnice bili su vrlo raspoloženi i u nedjelju, kada su u Bepovoj dvorani dočekali Marof. S obzirom na to da su gosti u Koprivnicu stigli s pretposljednje pozicije i sa samo jednom pobjedom na kontu, pobjeda Turkove družine se i očekivala, a oni su tu ulogu favorita opravdali i slavili s osam golova razlike. Bilo je 38:30.

Ipak, do dva boda nisu došli lako, jer su gosti bili ravnopravni punih 40 minuta. Štoviše, na poluvrijeme su otišli s minimalnim vodstvom (19:20), a onda se gol za gol igralo sve do 24:25. Tu su se domaćini trgnuli i u sljedećih osam minuta zabili šest, a primili samo jedan gol. Bile su to ključne minute utakmice. Do kraja je ta prednost samo rasla, sve do konačnih 38:30. Najbolji u redovima Koprivnice bio je Horvatić s devet golova, Korent je zabio sedam, a Milošević šest.

Napomenimo kako je ovo bilo posljednje jesensko kolo, odnosno zadnja utakmica Koprivnice u ovoj godini. Dečki će prezimiti na sedmoj poziciji, imaju sedam pobjeda i jedan poraz manje i mirno mogu čekati drugi dio sezone, koji počinje početkom veljače.