Close this search box.
RUKOMET, 2. HRL SJEVER

FOTO Koprivnica uvjerljivo vodila pa umalo prosula već dobiveni dvoboj protiv Rugvice

Na prvom gostovanju u drugom dijelu sezone rukometaši Koprivnice nisu se dobro proveli. U Varaždinu su primili čak 41 gol pa se iskupljenje tražilo u domaćem dvoboju protiv Rugvice, koja je u Bepovu dvoranu doputovala sa šest bodova prednosti. Sad ih ima četiri, što znači da je Koprivnica slavila 33:31.

Bila je to prilično „luda“ utakmica u kojoj su trupe trenera Turka umalo izgubile već dobivenu utakmicu. Naime, Koprivnica je vodila od samog početka, nerijetko tijekom prvog poluvremena i sa šest razlike, a na odmor je otišla s plus pet (19:14). Početkom nastavka povela je 20:14, a tada pala u nesvakidašnju crnu rupu. Punih devet minuta bila je bez gola i gosti su napravili seriju 9:0. Drugim riječima, poveli su 23:20 i Koprivnica se 20 minuta prije kraja našla u nezahvalnoj poziciji.

Ipak, dečki su skupili glave i malo po malo počeli skidati taj minus, a onda ponovno poveli 10 minuta prije kraja. Gosti su tu ostali bez snage, Koprivnica je zaredala nekoliko golova i osigurala si nešto mirniju završnicu i nova dva boda. Do pobjede je momčad vodio sjajan dvojac Vedran Škrobar – Marin Milošević. Prvi je dao 11 golova, drugi jedan više, a nitko drugi od njihovih suigrača nije prebacio brojku tri.

Koprivnica je sada šesta, ima devet pobjeda i dva poraza manje, a u idućem kolu gostuje kod Sesveta, koje su odmah iza nje. Ludbrežani su treći od iza, a za vikend su upisali treći uzastopni poraz. Pregaženi su u Zagrebu kod Medveščaka 30:18, nakon što su na poluvremenu gubili 15:9. Imaju tek šest skromnih bodova, a u idućem kolu dočekuju zadnji Marof, koji ima dva boda manje. Idealna je to prilika je to za prekid ove negativne serije.

prvo kolo lige prvakinja

FOTO Kakva drama! Podravka poražena u zadnjim sekundama uz čak 8 promašenih sedmeraca