Pripremna utakmica

FOTO Kovačević promijenio taktiku i upisao prvu pobjedu, otpor Mađara slomili Ćubelić, Dolček i Lepinjica

Iako je prvenstvena pauza, daleko od toga da je dosadno u koprivničkom prvoligašu. Početkom tjedna Radeljić je postao bivši, a već dan kasnije Kovačević je kao novi strateg kluba s momčadi odradio prvi trening. Tri dana kasnije, odnosno danas, čekala ga je prva pripremna utakmica, u kojoj su slavenaši u Molvama odmjerili snagu s mađarskim drugoligašem Kozarmislenyjem, klubom iz istoimenog grada pored Pečuha.

Kovačević je, s obzirom na manjak stopera i ozljedu Leškovića, kojeg neće biti otprilike dva mjeseca, odlučio promijeniti taktiku i Slaven je danas igrao s tri u obrani, što je i najveća novost. Uz Božića stoperi su bili Lučić i Bosec, u vezi Crepulja, Liber, Jagušić, po krilima Grgić i Dolček, a istureni Butić i Nestorovski. Dakle, prilično jak sastav, no unatoč tome malo toga smo vidjeli. Taj prvi dio utakmice obilježila je ozljeda Jagušića iz 10. minute i nadamo se samo da mladi veznjak neće osjećati posljedice neopreznog starta jednog od mađarskih braniča.

Golova, dakle, u prvih 45 minuta nije bilo, Kovačević je prema najavi promijenio sve igrače osim Nestorovskog, Dolčeka i vratara Sušaka, a onda se nakon 10-ak minuta igre u nastavku i mreža zatresla. Precizno ju je s ruba 16 metara pogodio Ćubelić. Do kraja susreta Slaven je zabio još dva komada. Prvo Dolček, a par minuta nakon njega i Lepinjica. Gosti iz Mađarske u drugih 45 minuta bili su totalno nemoćni, Slaven je dominirao i moglo je na kraju biti i više od konačnih 3:0. Kovačević je tako upisao prvu pobjedu na klupi Farmaceuta.

Slavenaši se već sutra vraćaju napornim treninzima, u srijedu ih čeka kup kod Kustošije, a onda za vikend i derbi začelja na osječkoj Opus areni.