počela košarkaška sezona

FOTO Križevčani deklasirali Koprivnicu, Picoki i Virovci vrlo sigurni u gostima

Za tri tjedna počinje nova košarkaška sezona u 2. ML Sjever, a kao i svake godine, uvertira u nju su kup utakmice u kojima sudjeluju svi naši klubovi. Dva su u subotu navečer međusobno igrala u Koprivnici, s time da su s druge strane parketa stajali igrači križevačkog Radnika, koji su u tom susretu bili apsolutni favoriti. Na kraju su to i dokazali uvjerljivom pobjedom 105:46.

Novi trener Koprivnice, Damir Betlehem, koji je lani vodio košarkašice virovskog Podravca, znao je što mu se sprema već nakon prve četvrtine, kada je bilo 25:10 za Radnik. U drugoj su gosti dodali gas i otišli na plus 33, a najveću prednost ostvarili su u zadnjoj četvrtini, koju su dobili 27:8. U križevačkim redovima najefikasniji bili su Kurpez (18), Matoić (15), Zidarić (14) i Bolčić (14), dok je Koprivnicu s 15 koševa predvodio R. Mihoković, koji je, ujedno, bio jedini dvoznamenkasti igrač u domaćim redovima.

Prvo kolo kupa uspješno su odradili i Virovci, koji su, pak, gostovali u Vrbovcu. Svladali su domaćine 97:61, a utakmicu prelomili u drugoj i trećoj četvrtini, u kojima su zabili 54, a primili tek 23 koša. Stefan Zadravec bio je prvo ime dvoboja s 25 koševa, a u momčadi trenera Mirka Hrženjaka izdvojit ćemo još i Gregar Hrženjaka (17), Kuzmića (14), Balaška (12) i J. Zadravca (10). Inače, zanimljivo je napomenuti da će se Radnik i Podravac, kao najveći kandidati za naslov prvaka, sresti već u prvom kolu nove sezone.

No vratimo se mi kupu, gdje su drugo kolo uspješno izborili i Picoki. Oni su bez većih problema prošli kroz Viroviticu, gdje su slavili 90:67, a da će doći do pobjede dalo se naslutiti već nakon uvodnih 10 minuta, kada je na semaforu pisalo 13:26. Virka se dobro držala u drugoj, a onda potonula u trećoj četvrtini pa je Mladost mirno privela utakmicu kraju. Odobašić je sa 17 koševa bio najbolji igrač utakmice.