polufinale županijskog kupa

FOTO Križevčani posramili Cvetkovčane, pitanje finala riješio i Ferdinandovac

Neradni dan, grah, roštilj, hladna pivica i dobar nogomet. Ovako otprilike izgleda idealan dan svakog nogometnog zaljubljenika, a takvi su danas došli na svoje. Naime, mnogima omiljeni praznik “začinjen” je pravim nogometnim spektaklom, jer u Cvetkovcu i Ferdinandovcu igrane su prve utakmice polufinala Županijskog nogometnog kupa. I to ne bilo kakve, bila su to dva prava derbija, u kojima su snagu međusobno odmjerili stari rivali i ljuti susjedi.

U Cvetkovcu smo gledali okršaj dvaju posljednjih osvajača ovog tofeja. Tehničar je slavio prije dvije, Križevčani prošle godine, a sukladno rangu u kojem igraju, imali su gosti ovaj put i ulogu favorita. Opravdali su je bez problema, iako su istrčali s drugim sastavom, čuvajući prvotimce za gostovanje u Pločama. Naime, Tehničar je pao bez ispaljenog metka, a već nakon 20-ak minuta bio je tri gola u zaostatku. Dva je zabio Katalenac, jednog Stubičan, a isti igrač zabio je još jednom za 0:4 na poluvremenu. U drugom dijelu gosti su stali na kočnicu, a konačnih 0:5 postavio je Mihael Srbljinović.

S druge strane, puno pažnje privukao je i dvoboj u Ferdinandovcu, kojemu su na noge stigli susjedi iz Kalinovca. I jedni i drugi u sjajnoj su formi, no za razliku od Cvetkovca, ovdje su domaćini istrčali s ulogom favorita. I također je opravdali bez problema. Slavili su 3:0, s time da su na odmoru vodili 1:0 golom Paradinovića. Isti igrač zabio je i u nastavku, a jednog je ‘metnuo’ i Mrazović. Dakle, finalisti su poznati i prije uzvrata, koji će se za dva tjedna igrati u više-manje revijalnom tonu.