podravski derbi koji to i nije bio

FOTO Mini slavenaši ‘očerupali’ Picoke, gosti sa samo tri primljena komada mogu biti sretni

Za jedne običan dan u uredu, za druge povijesna utakmica. Tako ukratko možemo opisati dvoboj juniora Slaven Belupa i đurđevačkog Graničara, koji su na umjetnoj podlozi koprivničkog Apaša otvorili prvenstvo u Prvoj HNL. Prvi put igrali su međusobno u ovom rangu natjecanja, jer mladi Picoki izborili su elitu nedavno preko kvalifikacija, što je možda čak i najveći uspjeh u povijesti kluba. S druge strane, Farmaceuti su već konstanta, a sukladno tome u ovu su utakmicu istrčali s ulogom favorita, unatoč tome što je u momčadi Marija Gregurine mnogo promjena za razliku od prošle sezone.

Puno je promjena i kod Graničara, na čijoj klupi po novome sjedi Mario Vodanović, koji je lani vodio seniore križevačkog Radnika. Uhvatio se u koštac s velikim izazovom, jer nova je sredina, ali i momčad, s obzirom na to da više od 10 igrača koji su izborili Prvu HNL više ne može igrati u juniorskom uzrastu. Dakle, bilo je puno dolazaka i u Đurđevcu, a to se danas jasno i vidjelo. Gosti iz grada Picoka bili su u podređenom položaju i s tri komada u mreži u konačnici su mogli biti i sretni. Dakle, završilo je 3:0.

Mladi slavenaši bili su puno bolji, dominirali su svih 90 minuta, a prva dva gola zabili su u prvom poluvremenu. Prvog je zabio Vlašić, drugog Sokač, a već u tom prvom dijelu utakmice mogli su domaćini još barem toliko puta tresti mrežu gostiju. U drugom poluvremenu tempo je pao, no opet je Slaven dominirao i tu dominaciju okrunio trećim golom. Pao je s bijele točke, a precizan je bio Bošnjak. Picoki su tako ostali ‘očerupani’ u Koprivnici, popili su gorku pilulu, što možda i nije loše da shvate u kakvom društvu se nalaze. S druge strane, Gregurina može biti zadovoljan, iako je i njegova momčad tek u stvaranju.