SUPER VAŽNI BODOVI

FOTO Mioč presudio svojima! Slaven demolirao Osječane u najboljoj utakmici u ovoj godini

Jedni šest kola bez pobjede, drugi četiri. Teška kriza rezultata trajala je uoči 10. kola Supersport HNL i u Koprivnici i u Osijeku pa se današnja utakmica ove dvije momčadi s nestrpljenjem čekala. Svi su najavili juriš na sva tri boda, a na kraju su do njih nakon odličnih 90 minuta došli slavenaši, koji su slavili pogotkom Mioča 1:0. Osječani, pritom, mogu biti sretni, jer su put Slavonije mogli pune mreže.

Tek što je utakmica počela Slaven je imao odličnu priliku. Sam si ju je stvorio Hoxha, koji je ispremiješao desnu stranu gostujuće obrane i lukavo tražio dalji kut vratara Malenice, no lopta je otišla nekoliko centimetara od njegove lijeve vratnice. Međutim, to slavenaše nije pokolebalo. Dodali su gas i u prvih desetak minuta imali nekoliko dobrih akcija pred golom gostiju. Nažalost, nijedna nije urodila plodom, iako su gosti opasno živjeli, a u promašajima je prednjačio Štrkalj.

Dobra igra koprivničkog prvoligaša nastavila se i u narednim minutama tako da smo najbolju priliku dotad na utakmici vidjeli u 21. minuti. Liber je odlično prošao kroz sredinu, odigrao Štrkalja, koji je loptu ostavio Mioču, a ovaj je sam izašao pred Malenicu, koji je odličnom intervencijom spasio goste. Kakva šteta! Vratar Osijeka bio je u glavnoj ulozi i dvije minute kasnije, kada je vršcima prstiju izbacio dalekometni udarac Hoxhe. Mora se priznati, Slaven nije imao ovakav ulazak u utakmicu godinama i prava je šteta što se mreža Osijeka nije tresla čak nekoliko puta u tom prvom dijelu prvog poluvremena.

Točnije, tresla se u 45. minuti, kada je Guedes prevario svog vratara Malenicu, no Čulina je poništio taj pogodak nakon reakcije iz VAR sobe, a razlog je bila ruka Agebkpornuoa u začetku te akcije. Tako se na odmor otišlo bez golova, iako ih je Slaven, kako smo već naveli, trebao zabiti nekoliko.

U drugi dio Tomas je krenuo s dvije promjene, ubacio je Lovrića i Gržana, ali Slaven je nastavio po starom, što se ubrzo isplatilo. Igrala se 54. minuta kada je Mioč fintirao gostujuću obranu i s 15-ak metara zakucao loptu u mrežu. Trud se napokon isplatio, slavila je cijela momčad, ali i tribine.

Tek tu probudio se Osijek koliko-toliko i skoro odmah zabio. Lovrić je pucao s lijeve strane i prevario Sušaka, ali Štefulj se pojavio na crti i odbio loptu. Bio bi to hladan tuš, ali i nezaslužan povratak gostiju koji do tada ništa nisu napravili. S druge strane, bilo je to i dobro upozorenje za Farmaceute, koji su sada morali početi razmišljati i o obrani, a ne samo napadu.

Ipak, sljedeću priliku zabilježili smo ponovno pred vratima Osijeka, i to u 72. minuti. Hoxha je opalio iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, lopta je snažno išla pod gredu i kada su je već svi vidjeli u mreži, opet se pojavio Malenica i odbio je u korner. Isti dvojac bio je u okršaju točno 10 minuta kasnije, ovaj put Hoxha je bio nešto bliže golu, ali opet je vratar Osijeka bio uspješniji i samo zahvaljujući njemu nokautirani gosti bili su još u igri.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Slaven je zasluženo uzeo sva tri boda i odmaknuo se od zadnjeg Rudeša. Štoviše, prestigao je osmu Istru i bodovno se izjednačio sa sedmom Lokomotivom.

U sljedećem kolu Slaven ponovno igra u Koprivnici, ovaj put regionalni derbi. Na Apaš dolazi Varaždin, koji je danas slavio protiv Gorice i bit će to novi spektakl, kao što je i svaki derbi sjevera. Ta utakmica igra se već u petak u 18 sati. Do tada, lakše se diše u Miškininoj ulici…