Lokalni derbi između domaćeg Bukovčana 27 i Bukovčana iz Velikog Bukovca odigran je po izuzetno vrućem vremenu. Obje su ekipe u prvom kolu pobijedile, ali su ta tri boda gostima oduzeta zbog odustajanja od natjecanja u višem rangu. Naime, u srijedu je na klupsku adresu Bukovčana došla službena obavijest da im je žalba odbijena.

Gledali smo dinamičnu utakmicu sa po jednim žutim kartonom na svakoj strani. Gosti su rano poveli zgoditkom Makara, ali su domaći ubrzo izjednačili pogotkom Emanuela Matoteka. Na tome nisu stali, već su do poluvremena još dvaput matirali nesigurnog gostujućeg golmana preko Špoljarića i Vanje Matoteka. Nadu gostima vratio je Brlek u 62. minuti smanjivši na 3:2, no onda se deset minuta kasnije desio nespretni autogol Vađona. Gosti su u sudačkoj nadoknadi samo ublažili poraz preko Povijača za konačnih 4:3. (dv)